معرفی اپلیکیشن mysms

معرفی اپلیکیشن mysms

این روزها دنیای ارتباطات بسیار پیشرفته شده و هر روز شاهد تکنولوژی های نوظهوری در این زمینه هستیم. در این میان، اکثر فناوری های جدید ارتباطی بر بستر اینترنت عرضه میگردند و به همین دلیل تعداد بسیار زیادی از کاربران به آنها روی می آورند چرا که هزینه کمتری برای آنها در پی خواهد داشت و همچنین میتوانند از سرعت بیشتری نیز بهره ببرند.

اپلیکیشن "mysms" با همین رویکرد تولید شده و امکانات قابل توجهی در خود دارد. با ما همراه شوید تا این برنامه اندرویدی را بیشتر به شما معرفی کنیم.

وظیفه اصلی برنامه فوق همانطور که از نامش انتظار میرود، ارسال پیام برای مخاطبین است اما باید دید چه قابلیت هایی در آن وجود دارد تا بتوانیم آن را جایگزین پیام رسان تلفن همراه کنیم. مهمترین موردی که از این لحاظ باید به آن اشاره شود، امکان ارسال پیام با دستگاه های دیگر از قبیل رایانه و تبلت، توسط "mysms" میباشد.

mysms

هنگامی که این اپلیکیشن اندرویدی را بر روی گوشی نصب میکنید، از همان لحظه فعالیت خود را آغاز نموده و درصورتی که پیامی به شما برسد، پنجره شناور(pop-up) آن باز میگردد تا بتوانید متن دریافتی را بخوانید. این امر حتی در مواقعی که صفحه تلفن قفل است اتفاق می افتد و قابلیت مفیدی به نظر میرسد. حال چگونه میتوان برنامه را برای اجرا روی کامپیوتر و تبلت آماده کرد؟

با اشاره بر روی آیکن "mysms" و ورود به آن، اولین قدم این است که با یک حساب ایمیل ثبت نام نمایید و پس از انجام مراحلی مانند ثبت شماره خود و فعال کردن آن، از امکانات موجود بهره مند شوید. از همان ابتدا لیست گفتگوها(پیام های قبلی) به نمایش درمی آید و میتوانید به راحتی اقدام به ارسال پیام کنید اما در صورتی که هر کدام از مخاطبین شما نیز قبلا در این برنامه ثبت نام کرده باشند، امکان برقراری ارتباط با آنها توسط اینترنت و بدون هزینه میسر میشود.

برای دیدن لیست دوستان خود باید آیکن گوشه سمت راست سربرگ را لمس کنید. در صفحه جدید چنانچه هنوز مخاطبی وجود ندارد، به منظور افزودن افراد موردنظر خود میتوانید بر روی آیکن دوم از سمت راست اشاره نمایید و پس از تایپ شماره، پیام حاوی متن دعوت را ارسال کنید. لازم به ذکر است این متن به صورت پیش فرض تنظیم شده و پیشنهاد دانلود برنامه و استفاده از آن را به شخص دریافت کننده میدهد. دیگر آیکن موجود در سربرگ نیز برای ساختن گروه های چندنفری گفتگو مورد استفاده قرار میگیرد.

mysms

حال وقت آن رسیده که به سراغ رایانه و تبلت خود برویم و تمامی این کارها را از آنجا انجام دهیم! بدین منظور میبایست به آدرس اینترنتی http://app.mysms.com رفته و پس از ورود با حساب کاربری که قبلا ساخته ایم، همه پیام ها و مخاطبین را مشاهده نماییم. درواقع "mysms" با تلفن همراه شما هماهنگ میشود و تمامی هر عملی که بر روی کامپیوتر انجام پذیرد(مانند حذف یک پیام)، بر روی گوشی نیز اعمال میگردد. البته فراموش نکنید که تلفن همراه نیز باید به اینترنت متصل باشد هرچند به محض اولین اتصال، عمل همگام سازی(syncing) به صورت خودکار صورت میگیرد. لازم به ذکر است، اگر مخاطبی که برای او پیام ارسال میکنید عضو "mysms" باشد، هزینه ای از شما کسر نمیشود و در غیر اینصورت باید مبلغ هر پیامک را بپردازید.

اجازه دهید به محیط برنامه بازگردیم و دیگر قابلیت های آن را نام ببریم. با اشاره طولانی بر روی هر گفتگو(دسته پیام)، امکاناتی از جمله حذف کردن، افزودن به لیست مخاطبین، برقراری تماس، تنظیم زنگ مخصوص و اضافه کردن به لیست سیاه در بالای صفحه ظاهر میگردد. اگر در صفحه مربوط به هر گفتگو بر روی هر پیام تکی به صورت طولانی اشاره کنید، امکان حذف، ارسال متن برای شماره دیگر(forward)، کپی کردن، ارسال مجدد، مشاهده جزئیات پیام و قفل نمودن آن در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

mysms

در پایان بد نیست با تنظیمات این برنامه اندرویدی نیز آشنا شوید. در بخش مربوطه گزینه هایی از قبیل همگام سازی دستی(Manual sync)، ذخیره پیام ها بر روی سرویس هایی مانند Dropbox وغیره، نمایش تاریخچه تماس ها(call log)، میزان مصرف پیام ها، حذف خودکار پیامک های قدیمی با تعیین ظرفیت به صورت دلخواه، تنظیم هشدارها و رینگ تون ها، تغییر پس زمینه، ویرایش حساب کاربری و تعریف لیست سیاه به چشم میخورد.

با وجود قابلیت ها و امکاناتی که به آن اشاره شد، میتوان دلیل قابل قبولی برای استفاده از "mysms" به جای پیام رسان تلفن همراه پیدا کرد و از ارسال پیام به وسیله رایانه یا تبلت لذت برد! این موضوع سبب شده تا اپلیکیشن فوق کاربران بیشماری در سراسر دنیا داشته باشد.

اینها را هم بخوانید

نظرات کاربران

 1. avatar
  maryam
  Kheili khub,vali smsaye ghablimo pak karde narahatam azash :cry:

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  mohamaddep007
  عالیه

  به این نظر پاسخ دهید