معرفی اپلیکیشن QuickPic

معرفی اپلیکیشن QuickPic

یکی از قسمت های تلفن همراه ما که تعداد زیادی فایل در آن قرار دارد، بخش گالری میباشد. این موضوع به این دلیل است که اکثر کاربران اقدام به عکاسی با تلفن همراه خود نموده و یا حتی با دیدن تصاویر مورد علاقه خود در هنگام گشت و گذار در اینترنت، آنها را ذخیره میکنند. در صورتی که تعداد این فایل ها بیش از اندازه زیاد شود، نیاز به مدیریت دقیق خواهد داشت.

با ما همراه باشید تا در این زمینه اپلیکیشنی به شما معرفی کنیم که مدیریت بهتر گالری تصاویر را به همراه دارد. نام این برنامه اندرویدی "QuickPic" میباشد.

حتما میپرسید با وجود گالری پیش فرض اندروید، دیگر چه نیازی به یک برنامه دوم خواهد بود؟ اگر کمی صبر کنید و با امکانات اپلیکیشن فوق آشنا شوید، پاسخ این سوال را درمی یابید. قبل از اینکه شروع به نام بردن قابلیت های "QuickPic" کنیم، لازم است به سرعت بیشتر آن نسبت به گالری اندروید اشاره نماییم که مسلما برای همه کاربران اهمیت دارد. QuickPic

امکان تغییر در چینش فایل ها، با اشاره بر روی آیکن معروف گالری(در سمت راست سربرگ) در دسترس قرار میگیرد و سه گزینه دسته شده(Stack)، مشبک(Grid) و لیست گونه(List) برای آن پیش بینی شده است. انتخاب گزینه Explorer نیز باعث افزوده شدن مسیر ذخیره فایل ها در زیر هر گروه خواهد شد. بدین ترتیب شما میتوانید چیدمان محتویات گالری خود را به صورت دلخواه آرایش دهید.

علاوه بر این قابلیت، امکان چینش دسته تصاویر(پوشه ها) بر حسب نام، تاریخ و مسیر ذخیره هم وجود دارد. برای این کار باید از دکمه سخت افزاری منو استفاده نموده و از فهرست مربوطه، گزینه Sort را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که مرتب کردن هم به صورت کوچک به بزرگ(ascend) و هم بالعکس(descend) امکان پذیر میباشد.

گزینه دوم فهرست اشاره شده، Add نام دارد و به شما کمک میکند تا فایل های موردنظر خود را از مسیر دلخواه به گالری اضافه نمایید. وظیفه گزینه Show hidden نیز کاملا مشخص بوده و در صورتی که تصاویر پنهان شده داشته باشید، آنها را به نمایش درمی آورد. حال اجازه دهید به بخش تنظیمات این اپلیکیشن اندرویدی برویم و درمورد گزینه های آن توضیح دهیم.

در قسمت General، امکان افزودن یا حذف نمایش فایل های ویدیویی از گالری، تنظیم پس زمینه دلخواه و تغییر مکان action bar (آیکن های سربرگ) به چشم میخورد. گزینه Browse شامل تنظیماتی از جمله افزودن پوشه دلخواه(Included) برای جستجوی فایل های تصویری در آن یا حذف آنها از جستجو (Excluded) به منظور سرعت بیشتر در بارگزاری، مخفی کردن نوار وظیفه(Status bar)، پیمایش گالری به صورت افقی(Horizontal)، برش تصویر بندانگشتی فایل ها(Crop thumbnail)، مرتب سازی عددی نام ها(Numerical sorting)، باز کردن آخرین پوشه دیده شده در مراجعه بعدی(Open last folder)و امکان تعیین کلمه عبور برای پوشه های مخفی شده(Protect hidden) میشود. بخش بعدی یا View، گزینه هایی جهت تنظیمات دیداری در خود جای داده است که مهمترین آنها عبارتند از تعیین نحوه چرخش گالری و تصاویر درون آن(oreintation)، نمایش کنترلرهای دلخواه در زیر تصویر و امکان تک لمسی نمودن برای بزرگنمایی(Single tap). در بخش Slideshow نیز میتوانید نوع انیمیشن برای اجرای اسلایدها(Transition)، وقفه بین هر اسلاید(interval) و نمایش تصادفی تصاویر(Shuffle showing) در آن را تعیین نمایید. آخرین گزینه در فهرست تنظیمات که Cache نام دارد، در واقع نقش اصلی را در بارگزاری سریع فایل ها در "QuickPic" ایفا میکند. QuickPic

امکاناتی که تا اینجا به آن اشاره کردیم، مربوط به صفحه اول این برنامه اندرویدی میشود. هنگامی که وارد یکی از پوشه های موجود شوید، با لمس دکمه سخت افزاری منو فهرستی شامل گزینه های تعیین حالت نمایش و چینش تصاویر(Mode)، مرتب سازی(Sort)، مخفی کردن(Hide)، دورانداختن از لیست پوشه ها(Exclude)، تغییر نام و امکان ساخت آیکن میانبر از همان پوشه(Link to desktop)، در اختیار شما قرار خواهد گرفت. همچنین برای مشاهد به صورت اسلایدشو، کافی است بر روی آیکن آن در سربرگ اشاره کنید و علاوه بر آن، امکاناتی همچون چرخش تصاویر، به اشتراک گذاری، حذف، انتخاب، رونوشت برداشتن و انتقال به پوشه های دیگر نیز با استفاده از آیکن سمت راست میسر میگردد.

تنها موردی که باقی مانده تا توضیح دهیم، امکانات موجود در صفحه مربوط به یک تصویر است. در این صفحه، فهرست باز شده توسط دکمه منو شامل گزینه هایی از جمله نمایش جزئیات فایل(Details)، ویرایش(Edit)، تعیین به عنوان پس زمینه گوشی یا عکس مخاطبین(Set as) و همچنین امکان تغییر نام، چرخش، کپی کردن و انتقال، نمایش اسلایدی و قابلیت جالب نشان دادن مکان بر روی نقشه(Show in map) میشود. البته مورد آخر در صورتی امکان پذیر خواهد بود که داده های لازم همراه با تصویر وجود داشته باشند. ابزارهای بزرگنمایی، حذف و به اشتراک گذاری نیز با اشاره بر روی تصویر ظاهر خواهند شد. QuickPicهمانطور که ملاحظه فرمودید، بسیاری از قابلیت های "QuickPic" در گالری اندروید یافت نمیشود و هرچند در مقایسه با آن از زیبایی ظاهری برخوردار نیست اما باعث شده تا میلیونها کاربر در سراسر دنیا از این اپلیکیشن اندرویدی استفاده کنند. بدون تردید شما نیز جواب سوال خود را گرفته اید!

اینها را هم بخوانید