نقد و بررسی

20
36.3K
برگزیده Quiz of Kings
Quiz of Kings

موضوع : بازی دانستنی ها

قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه ای

  • گرافیک و رابط کاربری :
  • گیم پلی :
  • قیمت :
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

توجه : آخرین ویرایش این نقد و بررسی مربوط به ۱۳۹۵/۲/۱۵ و نسخه 1.7.2075 این اپلیکیشن میباشد!

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی بازی Quiz of Kings

در طول تاریخ همواره سرگرمی هایی که ذهن و فکر انسان را درگیر میکرده اند، مورد توجه قرار میگرفتند و استقبال خوبی از آنها نشان داده میشد. در عصر حاضر نیز به این امر توجه گردید و سرگرمی های مختلفی از جمله مسابقات تلویزیونی با موضوع دانستنی ها پدید آمد. نوع جدیدتر این مسابقات را میتوان در برخی از بازی های موبایل با همین سبک مشاهده نمود که کاربران آن به صورت آنلاین با یکدیگر به رقابت میپردازند.

در ادامه شما را با یکی از این بازی ها به نام “Quiz of Kings” آشنا میکنیم. با ما در معرفی، نقد و بررسی این بازی اندرویدی همراه باشید.

Quiz of Kings

گرافیک و رابط کاربری :

یکپارچگی قالب گرافیکی، اولین نکته مثبتی است که در همه صفحات بازی فوق به چشم میخورد. چهره “Quiz of Kings” در بخش منوها به دلیل وجود نقاط قوتی همچون، رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های زیبا و یکدست، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه، از جذابیت قابل ملاحظه ای برخوردار بوده و میتواند رضایت کاربران را به خوبی فراهم کند. در کل باید ظاهر این بازی اندرویدی را کم نقص و آن را جزو نمونه های حرفه ای به شمار آورد.

همانطور که میدانید محیط اصلی چنین بازی هایی، تفاوت چندانی با بخش منوهای آن ندارد و در مورد “Quiz of Kings” نیز به همین شکل است. تمامی نکات مثبتی که در بند قبل ذکر شد، در اینجا نیز وجود دارند که البته انیمیشن های ملایم، جلوه های تصویری جذاب، موزیک و افکت های صوتی مناسب را نیز باید به آنها اضافه کنیم. همه موارد به طوری طراحی شده اند که علاوه بر حفظ تمرکز کاربر، محیط زیبا و جذابی را نیز پدید آورند.

بازی فوق دارای بخش ها و منوهای متعددی میباشد که جابجایی بین آنها با سرعت بالا و حداقل پیچیدگی انجام میپذیرد و همچنین استفاده از امکانات موجود راحت است. هرچند در بعضی موارد کاربر دچار سردرگمی میشود اما در کل پیاده سازی رابط کاربری “Quiz of Kings” با رعایت استانداردهای لازم صورت گرفته و تکنیک های بکار رفته در آن اصولی هستند. در واقع با وجود راهنمای تعاملی بازی، میتوان از نقص های جزئی چشم پوشی کرد.

موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز ۵ از ۵ را برای این بخش به همراه دارد.

Quiz of Kings

گیم پلی :

میزان اطلاعات شما در زمینه های مختلف از قبیل ورزش، سینما، تاریخ، علم و دانش، تکنولوژی ادبیات، موسیقی، زبان انگلیسی و غیره، در این بازی اندرویدی نقش تعیین کننده را ایفا میکند. بد نیست بدانید سوالاتی که در “Quiz of Kings” پرسیده میشود، توسط خود کاربران طراحی گردیده و  شما هم میتوانید از طریق منوی کناری و گزینه کارخانه سوال، به تکمیل بانک پرسش های بازی فوق کمک کنید یا درباره کیفیت آنها نظر دهید.

اولین قدم در “Quiz of Kings” ایجاد حساب کاربری میباشد و هرچند امکان ورود به صورت مهمان نیز وجود دارد اما بهتر است در آن ثبت نام نمایید. حال میتوانید با لمس دکمه شروع بازی جدید در صفحه اصلی با دیگران به رقابت بپردازید که حریف شما همه بطور تصادفی و هم با جستجوی نام کاربری او توسط خودتان، مشخص میگردد. پس از موافقت رقیب، مسابقه به صورت نوبتی آغاز میشود که ابتدا هر طرف موضوع سوالات را انتخاب میکند و سپس هر کس باید به سه سوال که هر کدام دارای چهار گزینه هستند، پاسخ دهد. این سوالات برای هر دو کاربر مشابه بوده و برای پاسخگویی به آنها محدودیت زمانی وجود دارد تا هیجان بیشتری را تجربه نمایید.

رقابت ها در ۶ راند پیگیری میشوند تا در نهایت برنده و امتیاز او مشخص گردد. در حین پاسخگویی به سوالات، میتوانید به حریف پیام دهید و همچنین از سه راهنمای مختلف استفاده کنید که شامل درصد پاسخگویی دیگر کاربران به هر یک از گزینه ها، حذف دو گزینه و امکان انتخاب دو جواب میشود. به ازای استفاده از هر راهنما در “Quiz of Kings” تعدادی سکه از شما کسر میگردد که با افزایش تعداد بردها، میتوانید آنها را دوباره بدست آورید.

در بازی فوق، محدودیت انجام رقابت در طول روز وجود دارد که البته با خرج سکه قابل رفع میباشد. همه مسابقه های پایان یافته یا نیمه تمام در صفحه اصلی “Quiz of Kings” به نمایش درمی آیند که میتوانید آنها را ادامه دهید و چنانچه رقیب نوبت خود را بازی کند، از طریق اعلان متوجه خواهید شد. علاوه بر این آمار همه رقابت هایی که انجام داده اید از جمله تعداد برد، باخت، مساوی و درصد پاسخگویی صحیح به سوالات به تفکیک موضوع، متوسط امتیاز، رتبه در میان کاربران، افتخارات و کلکسیون دستاوردها با بیش از ۴۸ عنوان جالب، در پروفایل شما نشان داده میشود. بد نیست بدانید که امکان افزودن رقیبان به لیست دوستان و مشاهده پروفایل آنها در صورت مواففت آنها نیز پیش بینی شده است.

جدول رتبه بندی در “Quiz of Kings” به چند بخش از قبیل، رتبه های برتر، باتجربه ترین ها، لیگ هفتگی و برترین طراحان سوال تفکیک شده که در هر کدام میتوانید جایگاه خود و رقبای نزدیک را مشاهده نمایید. در قسمت فروشگاه بازی فوق علاوه بر خرید سکه، امکان استفاده از شتاب دهنده برای سریع تر رسیدن به سطوح بالاتر و خلق کاراکتر دلخواه نیز وجود دارد که به ازای آنها باید سکه پرداخت کنید.

در پایان باید گفت که گیم پلی “Quiz of Kings” با به کارگیری ترفندهای مختلف که نام برده شد، بسیار سرگرم کننده و جذاب بوده و کمبودی در آن به چشم نمیخورد. شما میتوانید مدت ها این بازی را انجام دهید و علاوه بر تفریح، اطلاعات عمومی خود را نیز در حین رقابت با دیگران افزایش دهید. البته بازی فوق باز هم جا برای ایده پردازی و توسعه بیشتر دارد تا از هر لحاظ کامل و بدون نقص باشد.

با توجه به موارد اشاره شده، AppReview امتیاز ۵ از ۵ را به این بخش اختصاص میدهد.

Quiz of Kings

قیمت :

این بازی اندرویدی بدون پرداخت هزینه قابل دریافت است و قیمت بسته های سکه موجود در آن نیز منصفانه به نظر میرسد. با توجه به این موضوع و از آنجا که “Quiz of Kings” میتواند برای همه اقشار کاربران سرگرم کننده باشد، AppReview امتیاز ۵ از ۵ را برای این بخش درنظر میگیرد.

 

 

صحنه هایی از بازی "Quiz of Kings"