معرفی اپلیکیشن SplenDO

معرفی اپلیکیشن SplenDO

درصورتی که تعداد کارهای روزمره ای که باید در طول شبانه روز آنها را انجام دهیم افزایش یابد، بطور ناخودآگاه و بر اثر فراموشی ممکن است برخی از این امور را از یاد ببریم. یادداشت کردن، راه حل خوبی برای جلوگیری از این فراموشی میباشد اما روش بهتری نیز وجود دارد و آن، استفاده از تلفن همراه و یک برنامه یادآور است. اپلیکیشن "SplenDO"، میتواند در این زمینه دستیار خوبی برای شما باشد. در ادامه ما را همراهی کنید تا به معرفی این برنامه اندرویدی بپردازیم. SplenDO

همه چیز با ثبت اولین وظیفه در لیست امور روزانه شروع میشود که با استفاده از دکمه + موجود در سربرگ میتوانید این کار را انجام دهید. در صفحه ثبت هر یادآوری گزینه های زیر به چشم میخورد:

WHAT IS TO BE DONE?: در فیلد مربوط به این بخش، نام وظیفه مشخص میگردد.

DUE DATE: در این بخش میبایست تاریخ یادآوری و زمان آن را تعیین کنید.

REPEAT: با استفاده از این گزینه میتوانید هرروز(Once a Day)، هرهفته(Once a Week)، هرماه(Once a Month) و یا حتی هرسال(Once a Year) یادآوری را تنظیم نمایید تا در موعد مقرر به شما هشدار داده شود. ADD TO LIST: لیست موجود در این بخش به کاربر امکان میدهد تا وظایف تعریف شده را در گروه امور مختلف از جمله شخصی(Personal)، خرید(Shopping)، کار(Work) و علاقه مندی ها(Wishlist)، دسته بندی کنید. SplenDO

پس از تکمیل بخش های نام برده و با لمس گزینه تیک در سربرگ، وظیفه ثبت گردیده و در همان صفحه به نمایش درمی آید که امکان حذف آن نیز وجود دارد. علاوه بر ثبت وظایف با این روش، میتوان با کمک فیلد پایین صفحه یک وظیفه فوری را به لیست اضافه نمود. این قابلیت در مواقعی که انجام یک کار به صورت آنی به ذهین کاربر میرسد، بسیار مفید خواهد بود. لازم به ذکر است که دسته بندی وظایف از صفحه اصلی و با استفاده از لیست سمت چپ سربرگ هم قابل انجام میباشد. آخرین گزینه این لیست، New List نام دارد و با اشاره بر روی آن میتوانید دسته بندی دلخواه خود را به "SplenDO" اضافه کنید.

در این اپلیکیشن اندرویدی، از طریق منوی سمت راست سربرگ و گزینه Task Lists نیز میتوان به لیست امور تنظیم شده در یادآور دسترسی پیدا کرد. در صفحه مربوطه، امکان تغییر نام دسته بندی ها، حذف و افزودن یادداشت به آنها دیده میشود. از دیگر گزینه های این منو، باید به Synchronize اشاره کنیم که قابلیت همگام سازی با تقویم گوگل را به کاربر میدهد. SplenDO

یکی دیگر از امکانات برنامه فوق، امکان تعریف یک دسته از وظایف میباشد که بدین منظور باید از منوی سمت راست، گزینه Add in Batch Mode را انتخاب نمایید. تنها تفاوت این حالت با حالت قبلی، تعداد عناوینی است که میتوانید برای امور موردنظر خود وارد کنید. اکنون بد نیست تا بخش های موجود در قسمت Settings را ببریم:

اولین بخش GENERAL میباشد که شامل گزینه هایی از قبیل تعیین گروه وظایف قابل نمایش در صفحه اصلی(List to show at startup)، روز شروع هفته(First day of week)، قالب زمان(Time format)، نمایش نوار وضعیت(Status bar) و تایید امور انجام شده به صورت دستی(Confirm finishing tasks) میگردد.

بخش دوم تحت عنوان NOTIFICATIONS، مربوط به تنظیم هشدارها میشود که گزینه هایی همچون فعال کردن ویبره، تعیین صدای هشدار، فعال کردن اعلان زمان(Voice)، تنظیم زمان یادآوری قبل از موعد مقرر(Task notification)، و زمان گزارش دهی خلاصه وظایف روز(Day summary) در آن وجود دارد.

در بخش SYNCING WITH GOOGLE میتوانید برنامه های روزانه خود را با تقویم گوگل همگام سازی کنید که بدین منظور باید حساب کاربری خود را با استفاده از گزینه Google Account متصل و حالت همگام سازی(Sync mode) را به صورت دستی یا خودکار مشخص نمایید. QUICK TASK آخرین بخش از قسمت تنظیمات است که امکان نمایش و عدم نمایش فیلد وظایف فوری را به شما میدهد. با استفاده از گزینه Default due date نیز میتوانید موعد مقرر برای یادآوری وظایف فوری را تعریف کنید. SplenDO

"SplenDO" برنامه ساده ای به نظر میرسد، اما با وجود همین امکانات به شما در یادآوری امور روزمره بسیار کمک خواهد کرد و به همین دلیل میلیونها بار توسط کاربران دانلود شده است.

اینها را هم بخوانید