Tiny Drive

معرفی، نقد و بررسی بازی Tiny Driveنسخه 1.1

2.83 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : موسیقیایی
  • قیمت : ۱۱۰۰ تومان
  • حجم : 13.1 مگابایت
  • اندروید مورد نیاز : 2.3.3 و بالاتر
سازنده : فانوس

اگر طرفدار بازی های رایانه ای بر روی پلتفرم های مختلف باشید، قطعا با ما اتفاق نظر دارید که همیشه یک عنوان جدید برای امتحان کردن وجود دارد و از آنجا که عنصر اصلی در تولید و البته موفقیت بازی ها ایده پردازی است، بنابراین این موضوع دور از انتظار نخواهد بود. علاوه بر این، سلیقه همه مخاطبان نیز تامین میگردد و دیگر وقتی برای تلف کردن نمی ماند!

در ادامه قصد معرفی یک بازی اندرویدی به نام "Tiny Drive" را داریم که از ایده خلاقانه ای بهره میبرد. با ما همراه باشید تا این نقد و بررسی را انجام دهیم.

Tiny Drive

گرافیک و رابط کاربری:

هرچند به این موضوع تاکید داشتیم که ایده نو و خلاقیت، میتواند در محبوبیت بازی ها نقش عمده ای ایفا کند اما درکنار آن باید به موارد دیگر نیز توجه نمود. گرافیک محیط یکی از حساسترین این موارد میباشد و جذابیت آن، هیجان را به کاربران تزریق خواهد کرد.

باید گفت، "Tiny Drive" از این لحاظ کامل نیست و تنها نکته مثبتی که در این بازی اندرویدی به چشم میخورد، وجود 4 قالب گرافیکی برای محیط آن میباشد. درواقع این موضوع باعث ایجاد تنوع گردیده و به کاربران اجازه انتخاب، برحسب سلیقه آنها را میدهد. البته باید این را هم درنظر داشت که دقت کافی در طراحی این قالب ها و جزئیات آنها به کار نرفته است حتی اگر بخواهیم این نوع طراحی را، به عنوان یک سبک به شمار آوریم!

مورد دیگری که میتوان به عنوان یک امتیاز برای "Tiny Drive" برشمرد، تناسب ظاهری منو با موضوع بازی است که برای هر قالب نیز متفاوت میباشد. در اینجا هم شاهد کم کاری تولیدکنندگان هستیم و انتظار میرفت جذابیت بیشتری از بابت آیکن ها و سایر عناصر مشاهده کنیم. همچنین بهتر بود از زبان انگلیسی در منوها استفاده نشود.

AppReview با درنظر گرفتن موارد اشاره شده، امتیاز 1.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

Tiny Drive

گیم پلی:

حال که بازی فوق از لحاظ گرافیکی جذابیت خاصی ندارد، باید دید روند آن به چه صورت میباشد و آیا میتواند شما را به هیجان وا دارد یا خیر؟! قبل از هرچیز باید به موضوع بازی و سبک آن اشاره کنیم که از نوع Racing است اما در ادامه درخواهید یافت که گیم پلی "Tiny Drive" با سایر بازی های اتومبیلرانی که قبلا دیده اید، متفاوت میباشد.

در این بازی اندرویدی، اتومبیل با صدای کاربران حرکت کرده و سرعت میگیرد. البته نوع صدا مهم نیست و تنها شدت آن در سرعت بازی موثر خواهد بود که در صورت رسیدن به حد لازم باعث کسب امتیاز کومبو(Combo)، درطول اجرا میشود. بنابراین هیجان را خودتان ایجاد کرده و همه چیز بستگی به تلاش شما خواهد داشت! بیشترین امتیاز این بخش را باید به همین ایده خلاقانه بدهیم و بد نیست بدانید "Tiny Drive" نمونه مشابهی نیز ندارد.

البته پیاده سازی این گیم پلی میتوانست بسیار هوشمندانه تر باشد تا کاربران را بیشتر درگیر کند. از این لحاظ باید به کمبودهایی مثل عدم ظهور عناصر و موانع متنوع در روند بازی و همچنین یکنواختی کسل کننده در طول اجرا اشاره کنیم. تنها کاری که میبایست انجام دهید، تولید صدا و لمس جهت چپ و راست اتومبیل برای کنترل آن در برخورد با موانع میباشد که زیاد هم مشکل و پیچیده به نظر نمیرسد!

سیستم امتیازدهی و ثبت آن به صورت آنلاین، آخرین موردی است که میتوانیم به عنوان یکی از نقاط قوت "Tiny Drive" نام ببریم. بدین منظور باید یک نام کاربری برای خود انتخاب نموده و سپس شروع به بازی کنید.

درپایان باید گفت، این بازی اندرویدی برای پیشرفت نیاز به توسعه بیشتری دارد و امیدواریم تولیدکنندگان نسبت به این موضوع دقت نظر کافی را صرف نمایند. امتیاز AppReview به این بخش، 2.5 از 5 است.

Tiny Drive

قیمت:

هزینه ای که برای دریافت "Tiny Drive" باید پرداخت کنید، ناچیز میباشد و باید توجه داشت که تولید یک بازی کار چندان ساده ای نیست. با این حال، رضایت خاطر مخاطبان شرط اصلی است و با توجه به توضیحات دو قسمت قبل، بهتر بود این بازی اندرویدی با قیمت کمتری عرضه گردد.

AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


Tiny Drive