معرفی اپلیکیشن Weight Track Assistant

معرفی اپلیکیشن Weight Track Assistant

داشتن وزن ایده آل علاوه بر اینکه میتواند سلامتی ما را حفظ کند، در زیبایی اندام نیز موثر واقع میشود. به همین دلیل است که خیلی از افراد سعی میکنند وزن خود را در حد طبیعی نگاه دارند و بدین منظور روش های مختلفی را به کار میگیرند. هنگامی که بحث تغییر وزن پیش می آید، نیاز به یک برنامه ریزی دقیق برای رسیدن به نتیجه نهایی در یک بازه زمانی مشخص، احساس میگردد که البته کار ساده ای هم نیست.

اپلیکیشن "Weight Track Assistant" در این زمینه به شما کمک میکند پس با ما همراه باشید تا به معرفی این برنامه اندرویدی بپردازیم. Weight Track Assistant

اولین صفحه ای که در برنامه فوق با آن مواجه میشوید، مربوط به انتخاب واحد اندازه گیری است که گزینه مناسب Metric میباشد. حال با فشردن دکمه Next، به مراحل وارد کردن اطلاعات اولیه خواهید رفت. اولین مرحله که Profile نام دارد، شامل گزینه های از قبیل تعیین جنسیت، تاریخ تولد و قد و زن میگردد. شاخص BMI، درصد چاقی(Fat) و BMR نیز بطور اتوماتیک و با توجه به موارد مذکور مقدار میگیرند. بعد از این کار، نوبت به تعیین هدف در بخشی تحت عنوان GOAL میرسد که باید وزن موردنظر خود و تاریخی که میخواهید به آن برسید را مشخص نمایید. در اینجا برخلاف مرحله قبل، میبایست درصد چاقی را خودتان وارد کنید. آخرین بخش از مراحل Setup Profile، تایید اطلاعات وارد شده را از شما خواهد گرفت که با اشاره بر روی دکمه DONE انجام میپذیرد. Weight Track Assistant

اکنون وارد محیط "Weight Track Assistant" میشوید و باید کار با این اپلیکیشن اندرویدی را آغاز نمایید. در بخش Recent Detail از صفحه اصلی، تصویر یک ترازو قابل مشاهده است که در زیر آن، تاریخ شروع پروسه رسیدن به وزن ایده آل، تاریخ کنونی و زمان باقی مانده به پایان، وزن کنونی و نهایی و همچنین تاریخ اتمام این پروسه به نمایش درمی آید. نموداری هم در پایین صفحه وجود دارد که روند تغییر وزن را نشان میدهد. با اشاره بر روی صفحه و انتخاب آیکن تنظیمات، میتوان بازه زمانی نمودار مذکور را از یک الی چهار هفته تغییر داد. همچنین آیکن دیگری برای تمام صفحه کردن نمودار به چشم میخورد.

با کشیدن صفحه اصلی به سمت چپ و راست، دو بخش دیگر نیز در دسترس قرار میگیرند. در قسمت History، اطلاعات روزانه ای که کاربر آنها را ثبت نموده لیست شده اند و قابل ویرایش میباشند. بخش STATISTICS هم مربوط به نمایش جزئیاتی مانند روند پیشرفت برنامه زمان بندی و اطلاعات وزنی میشود. اگر علامت مثبت موجود در سربرگ را لمس نمایید، قادر خواهید بود جزئیات پیشرفت خود در برنامه زمان بندی شده را وارد کنید. صفحه مربوط به این کار از سه برگه به نام های WEIGHT(وزن)، MEASURE(اندازه گیری) و  DIARY(دفتر خاطرات روزانه) تشکیل شده است. در برگه اول علاوه بر تاریخ روز، مواردی همچون وزن بدن در صبح، ظهر و شب از شما خواسته میشود. در دومین بخش هم میتوانید اندازه قسمت های مختلف اندام خود از قبیل دورکمر(Waist)، مچ دست(Wrist)، باسن(Hips)، ساعد(Forearm) و نسبت دور کمر به لگن(WHR) را ثبت کنید.  Weight Track Assistant

حال اجازه دهید تا گزینه های موجود در منوی این برنامه اندرویدی را نام ببریم:

Home: برای رفتن به صفحه اصلی "Weight Track Assistant" مورد استفاده قرار میگیرد.

Profile: با استفاده از این گزینه میتوانید مشخصات اولیه و هدف نهایی خود را تغییر دهید و همچنین در برگه PLAN، موارد از جمله تعداد روزهای باقی مانده تا رسیدن به نتیجه، مقدار وزنی که باید کاهش یا افزایش یابد و مقادیر وزنی قابل کاهش یا افزایش در ماه، هفته و روز را مشاهده نمایید.

Chart: با لمس این گزینه به بخش نمایش نمودارهای مختلف برنامه منتقل میشوید که امکان تغییر بازه زمانی آنها و اطلاعاتی که باید نشان دهند نیز پیش بینی شده است.

Calendar: به منظور استفاده از تقویم اپلیکیشن فوق میباشد که در هریک از خانه های این تقویم، مقدار وزنی که طبق برنامه باید به آن برسید، نشان داده میشود. در زیر جدول نیز اطلاعاتی از قبیل درصد چاقی، وزن کنونی، شاخص BMI و میزان پیشرفت بر حسب روز، هفته و ماه به نمایش درمی آید.

Cloud Backup: از این گزینه میتوانید جهت پشتیبان گیری اطلاعات خود در فضای مجازی و اختصاصی برنامه کمک بگیرید که البته نیاز به ثبت نام دارد. Weight Track Assistant

آخرین موردی که لازم است به آنها اشاره کنیم، بخش تنظیمات این اپلیکیشن اندرویدی میباشد که گزینه های موجود در آن عبارتند از فعال و غیر فعال کردن یادآور(Remindr)، استفاده از الگوی قفل برای ورود به برنامه(Pattern Lock)، محاسبه خودکار چربی(Calculate fat automatically)، تعیین واحد اندازه گیری(Unit)، پشتیبان گیری از داده های برنامه(Bakcup Data) و بازیابی آنها(Recovery) و فعال کردن پشتیبان گیری خودکار از اطلاعات(Scheduled Bachup) با امکان تعیین زمان بر حسب روزهای هفته.

هنوز هم نکات دیگری وجود دارند که درباره "Weight Track Assistant" ذکر کنیم اما به دلیل طولانی شدن مطلب، از این کار صرفنظر نموده و آشنایی با آنها را به عهده کاربران میگذاریم. بدون تردید تا همین جا نیز برای شما مشخص شده است که برنامه فوق از هر لحاظ برای افرادی که قصد تغییر وزن با یک برنامه ریزی دقیق دارند، مفید و مسمر ثمر واقع میگردد.

اینها را هم بخوانید