آسان خواب

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن آسان خوابنسخه 1.0

3.67 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : سبک زندگی
  • قیمت : ۹۹۹ تومان
  • حجم : 18.2 مگابایت
  • اندروید مورد نیاز : 2.0 و بالاتر
سازنده : یارمهربان

انسان برای بازیابی قوای جسمی و روحی خود، در طول روز نیاز به مقدار معینی استراحت دارد. خوابیدن به خصوص در بازه زمانی شب تا صبح، بیش از هرنوع استراحت دیگری نیروی از دست رفته را به ما باز میگرداند. به همین دلیل لازم است تا راهکارهایی را برای دستیابی به یک خواب آرام و کامل مورد استفاده قرار دهیم که در این بین فراهم کردن شرایط مطلوب محیطی، بیشترین تاثیر را خواهد گذاشت.

برنامه ای که در ادامه و تحت عنوان "آسان خواب" معرفی میکنیم، تا حدودی این شرایط را فراهم می آورد. با نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه ما باشید.

آسان خواب

رابط کاربری:

تناسب ظاهری با موضوع، اولین نکته قابل ذکر درمورد اپلیکیشن فوق میباشد. استفاده از تصاویر پس زمینه متناسب که اصل هماهنگی رنگ ها نیز تقریبا در آنها رعایت گردیده، باعث به وجود آمدن این ویژگی شده است. چیدمان مرتب عناصر صفحه، فونت خوانا با قابلیت تغییر سایز، آیکن های گویا و به کارگیری انیمیشن های ملایم در کنار افکت های صوتی ساده، از دیگر نقاط قوتی هستند که میتوانیم برای "آسان خواب" نام ببریم. البته اگر دقیق تر بنگریم، قالب گرافیکی این برنامه اندرویدی از یکپارچگی لازم برخوردار نبوده و در بعضی موارد مانند انتخاب آیکن ها و رنگ ها، دقت نظر و حسن سلیقه کافی به چشم نمیخورد.

از لحاظ دسترسی سریع به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات، مشکل خاصی در "آسان خواب" وجود ندارد اما بهتر بود برای روان تر شدن رابط کاربری این اپلیکیشن، حداقل از ترفندهای ساده ای همچون پرش به صفحه اصلی یا دکمه بازگشت به صفحات قبل استفاده میشد. هرچند وجود این موارد الزامی به نظر نمیرسد اما همانطور که گفتیم، میتوانست چهره حرفه ای تری به برنامه فوق ببخشد.

با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز 3 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

آسان خوابکاربرد:

پخش صداهای آرامش بخش در هنگام خواب، وظیفه اصلی این اپلیکیشن اندرویدی به شمار میرود. در "آسان خواب" لیستی شامل 24 فایل صوتی وجود دارد که از آن جمله میتوانیم صدای آب، رودخانه، دریا، پرنده، جنگل و غیره اشاره کنیم. با انتخاب هر یک از موارد نام برده، وارد صفحه ای خواهید شد که امکاناتی همچون پخش و قطع، تنظیم بلندی صدا و انتخاب آن به عنوان زنگ هشدار یا گوشی برای آن پیش بینی شده است.

مطالب کوتاه درمورد راهکارهای دستیابی به خواب راحت در شب، بخش دوم برنامه فوق را تشکیل میدهد. هرچند تعداد این مطالب اندک است اما مطالعه آنها خالی از لطف نبوده و میتوانید با استفاده از آنها نکات مفیدی را فرابگیرید. از جمله امکاناتی که برای قسمت متنی "آسان خواب" درنظر گرفته شده، به اشتراک گذاری متن میباشد.

با توجه به وظیفه ای که اپلیکیشن فوق بر عهده دارد، امکانات نام برده کافی به نظر میرسند اما نباید فراموش کرد که ایده پردازی بیشتر میتواند باعث افزایش کارایی یک برنامه شود. برای مثال قابلیت هایی مانند امکان جابجایی بین فایل های صوتی موجود با استفاده از دکمه های قبلی و بعدی، امکان تعیین بازه زمانی پخش صدا و یا حتی تنظیم اعلان و برنامه زمانبندی شده برای استفاده از صداها، کمبودهایی هستند که جای خالی آنها در "آسان خواب" احساس میگردد. همچنین انتظار میرفت محتوای این اپلیکیشن غنی تر باشد تا کاربران بهره بیشتری از آن ببرند.

نکات اشاره شده توسط AppReview، امتیاز 3 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

آسان خواب

قیمت:

برای دریافت "آسان خواب" میبایست هزینه اندکی پرداخت نمایید که با توجه به قابلیت های آن، منصفانه به نظر میرسد. از آنجا که این برنامه اندرویدی مخاطبان بیشماری دارد، قیمت درنظر گرفته شده برای آن میتوان باعث رضایتمندی همه شود. از این رو، AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


آسان خواب