کنفرانس I/O 2017

آشنایی با جدیدترین و بهترین روش های توسعه اپلیکیشن اندروید: گوگل کد منبع اپلیکیشن Google I/O 2017 را در GitHub منتشر کرد

کنفرانس I/O یکی از بزرگ ترین رویدادهای سالانه کمپانی گوگل است که معمولا در ماه می به وقوع میپیوندد و چندین سال است که غول موتور جستجو برای شرکت کنندگان در این رویداد، اپلیکیشن میسازد و پس از چندین ماه کد منبع آن را در GitHub آپلود میکند.

رویداد I/O گوگل

امسال نیز مطابق با روال همیشگی، گوگل این اپلیکیشن را که Google I/O 2017 نام دارد در دسترس توسعه دهندگان قرار داد. چنانچه به ساخت و توسعه اپلیکیشن های اندروید میپردازید، میتوانید آن را دانلود کرده و با تکنیک های جدیدی که قابل پیاده سازی در اپلیکیشن ها هستند آشنا شوید.

 

کد منبع اپلیکیشن گوگل I/O

بزرگ ترین و چشمگیرترین بخش افزوده شده به اپلیکیشن، سیستم رزرو رویداد است که شرکت کنندگان را قادر به رزرو و پیوستن به لیست انتظار برای رویدادهای مهم، بدون ایستادن در صف های طولانی میکند. این داده ها با بج های شرکت کنندگان در کنفرانس همگام سازی میشود و از طریق تکنولوژی NFC اعتبارسنجی میگردد. این کار از طریق استفاده از (Firebase Realtime Database (RTDB و Cloud Functions for Firebase انجام شده است.

 

لیسنر موجود در کد امکان دریافت آپدیت های دیتابیس را محقق میسازد و یک تابع Cloud، درخواست ها را در پس زمینه پردازش میکند و به طور همزمان به ارتباط با سیستم بج مشغول است و مانع رزرو کردن تعداد زیادی صندلی توسط شرکت کنندگان میشود.

 

تکنولوژی استفاده شده در اپلیکیشن Google I/O 2017

 

علاوه بر این، یک فید در اپلیکیشن امسال گوگل وجود داشت که شرکت کنندگان را قادر به دریافت آپدیت های ساعتی برای رویداد مینمود. برای این منظور نیز از RTDB استفاده شده که یک پیاده سازی MVP سبک تر میباشد که از Android Architecture Blueprints الهام گرفته شده است. این نه تنها سیستم را قادر به عملکرد ماژولار میکند، بلکه یک الگوی MPV متفاوت و جدید برای توسعه دهندگان میباشد.

 

با اینکه کد منبع اپلیکیشن منتشر شده، اما باز هم گوگل در حال آپدیت کد و ساده سازی طراحی میباشد. برای آشنایی با جزئیات بیشتر میتوانید به وب سایت توسعه دهندگان اندورید مراجعه کنید.

 

http://www.androidpolice.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید