اصول استفاده از اینستاگرام

آشنایی با 14 قانون ناگفته اینستاگرام که نباید آنها را زیر پا بگذارید – بخش اول

فعالیت در شبکه های اجتماعی قوانین و اصولی دارد که از سوی اغلب کاربران نادیده گرفته می شود، حال آنکه عدم رعایت این قوانین برای اطرافیان ناخوشایند خواهد بود. چه افراد تازه کار و چه کاربران باتجربه در پیروی از آداب و اصول حاکم در شبکه های اجتماعی با مشکلاتی مواجه دست و پنجه نرم می کنند.

فیسبوک پرطرفدارترین شبکه اجتماعی در جهان است، اما با این وجود گاهی اوقات پست هایی را در آن می بینیم که چندان مناسب و خوشایند نیستند. توییتر و اینستاگرام شبکه های اجتماعی دیگری هستند که محبوبیت زیادی از سوی کاربران یافته اند، استفاده از هشتگ در این پلتفرم ها متداول است و مشکل هم دقیقا از استفاده نادرست از این ابزارها بوجود می آید. در صورتی که برخی از قوانین را بشکنید، فالوئرهایتان شما را آنفالو می کنند و محبوبیت خود را از دست خواهید داد.

چنانچه از جمله طرفداران اینستاگرام هستید، یقینا با قوانین اولیه پلتفرم آشنایی دارید و می دانید چطور می توانید پست جدید ارسال کرده و افرادی را برای فالو کردن بیابید، به احتمال زیاد با اپلیکیشن هایی که شکل و شمایل عکس های شما را بهتر می کنند نیز آشنا هستید. اما آیا از تمامی قوانین گفته و ناگفته که کاربران پلتفرم از شما انتظار دارند نیز مطلع هستید؟ اطلاع از تمامی قوانین که برای استفاده از اینستاگرام ملزم به رعایت آنها هستید، کار چندان دشوار و پیچیده ای نیست و در این مقاله قصد داریم به ارائه این قوانین بپردازیم، بنابراین با ما همراه باشید تا مروری بر اصول استفاده از اینستاگرام داشته باشیم.

1. عکس های زیبا، سرگرم کننده، الهام بخش و بامزه پست کنید

اصول استفاده از اینستاگرام

این یک تصور کاملا نادرست است که اینستاگرام تنها جای عکس های جدی می باشد، به یقین عکس هایی از چشم اندازهای زیبا و پرزرق و برق و عکس هایی که در حین مسافرت های خود گرفته اید، گزینه های بسیار خوبی برای اینستاگرام هستند و حتی می توانید عکس هایی از بازدید خود از موزه هنری یا گوشه ای از خانه خود را نیز با سایرین به اشتراک بگذارید.

از سوی دیگر این شبکه اجتماعی مکان بسیار خوبی برای به اشتراک گذاری عکس های سرگرم کننده است که موجب شادی و خنده دوستان و فالوئرهای شما می شوند. چنین عکس هایی با افراد ارتباط برقرار کرده و به تحریک احساسات آنها می پردازد و لزومی ندارد که این احساسات همیشه خشک و جدی باشند!

2. فید فالوئرها را از عکس های سلفی خود پر نکنید

اصول استفاده از اینستاگرام

نظرات گوناگونی در ارتباط با عکس های سلفی وجود دارد. بسیاری از کاربران بر این باورند که عکس های سلفی در صورت حفظ اعتدال در ارسال آنها، گزینه های بسیار خوبی برای این پلتفرم می باشند. اما مشکل زمانی پیش می آید که در ارسال عکس های سلفی زیادی روی می کنید. ارسال چندین عکس سلفی در طول یک روز یا پشت سر هم، ایده چندان خوبی نمی باشد، چرا که ممکن است این ذهنیت برای فالوئرهای شما بوجود بیاید که شما بیش از حد خودشیفته هستید و توجهی به عکس های شما نکنند.

3. عکس هایی از خودتان و دوستانتان پست کنید

اصول استفاده از اینستاگرام

در مورد قبلی گفته شد که زیادی روی در ارسال عکس های سلفی جایز نیست، اما این موضوع به این معنا نیست که عکس هایی از چهره خود و دوستانتان ارسال نکنید. در حقیقت می توان گفت عکس هایی که از چهره فرد گرفته شده اند، با نرخ 38 درصد بیشتر لایک می شوند و احتمال اینکه افراد برای این پست ها کامنت بگذارند نیز 32 درصد بیشتر از سایر عکس هاست. البته این موضوع را نیز در ذهن داشته باشید که بدون اجازه از دوستان، عکس های آنها را پست نکنید. ارسال عکس های دسته جمعی با دوستان جذابیت بیشتری دارد و فالوئرهای شما نیز می فهمند که چه خبر است و مشغول چه کاری هستید.

4. عکس از نقل قول های زیبا و کلیشه ای ارسال نکنید

اصول استفاده از اینستاگرام

هیچ مشکلی در اینکه نقل قول های زیبا و کلیشه ای برای شما الها بخش و آرامش بخشند وجود ندارد، اما بسیاری از افراد به این عکس ها توجهی نمی کنند. در بهترین شرایط اینگونه پست ها از سوی فالوئرهای شما آزاردهنده تلقی می شوند، اما بدترین شرایط زمانی پیش می آید که فالوئرهای شما تصور کنند که شما می خواهید به دیگران بگویید چطور با استرس خود مقابله کرده و مشکلات خود را برطرف نماید، چنین شرایطی برای هیچ کس خوشایند نیست و در این میان زیبایی حروف و تصویر پس زمینه هیچ تاثیری نخواهد داشت.

5. در استفاده از هشتگ ها محتاطانه عمل کنید

اصول استفاده از اینستاگرام

تقریبا هر کسی از هدف اولیه هشتگ ها اطلاع دارد، اما بسیاری از کاربران نحوه استفاده از این ابزار کاربردی را بلد نیستند. برخلاف تصور عمومی، پر کردن عنوان عکس از هشتگ ها توصیه نمی شود. اگر وبلاگ نویس هستید با برای کسب و کار خود از اینستاگرام استفاده می کنید، هشتگ ها راه بسیاری خوبی برای جلب توجه مخاطبین مناسب می باشند. اما باید در ارتباط با هشتگ های مورد استفاده تحقیق کنید، نه اینکه هر چیزی را که به ذهنتان خطور می کند، اضافه کنید. پیش از نوشتن هشتگ ها خوب فکر کنید و مناسب ترین گزینه ها را ضمیمه عکس خود نمایید.

6. در استفاده از هشتگ ها زیاده روی نکنید

اصول استفاده از اینستاگرام

علاوه بر دقت در انتخاب هشتگ ها، عدم زیاده روی در استفاده از آنها نیز اهمیت بسیاری دارد. شما می خواهید با درج هشتگ ها به کشف محتوا از سوی کاربران بیشتری کمک کنید، اما حتی در این شرایط نیز استفاده بیش از حد از هشتگ ها جایز نیست. اینستاگرام امکان درج حداکثر 30 هشتگ را مجاز گردانیده، اما این امکان به این معنا نیست که باید از این تمامی هشتگ های مجاز استفاده کنید. معمولا پیشنهاد می شود که از 5 تا 10 هشتگ برای عکس های خود استفاده کنید که کاملا گویا و مرتبط باشند. بسیاری از وبلاگ نویسان هشتگ های خود را در کامنت پنهان می کنند و بدین ترتیب موجب آزار کاربرانی که آنها را فالو کرده اند نمی شوند.

7. با هشتگ هایی را که می توان به کنایه به کار برد، آشنا شوید

اصول استفاده از اینستاگرام

هشتگ هایی مانند nofilter# و blessed# گزینه های خوبی در صورت استفاده به صورت کنایه هستند و اگر نمی خواهید موجب آزار کاربران شوید، می توانید از آنها استفاده کنید. این هشتگ ها توجه کاربران را به خود جلب می کنند و افرادی که جز فالوئرهای شما نیستند با نگاه انداختن به پروفایل شما، تصمیم می گیرند شما را فالو کنند یا خیر. هشتگ ها گزینه خوبی برای نمایش حس شوخ طبعی هستند و لزومی ندارد در استفاده از آنها به خودتان سخت بگیرید.

در مطلب بعدی با سایر اصول حاکم در اینستاگرام آشنا خواهید شد، با ما همراه باشید.

 

http://www.cheatsheet.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید