آمار دانلود و درآمد گوگل پلی استور را در مقابل اپ استور کمپانی اپل قرار داد

آمار دانلود و درآمد گوگل پلی استور را در مقابل اپ استور کمپانی اپل قرار داد

بر پایه آمار جدید از App Annie گوگل پلی استور در حال رشد و توسعه است، اما مسئاله درآمد هنوز هم مشکلی پایدار برای کمپانی گوگل محسوب می شود. در گزارش جدید از App Annie کمپانی دریافته است که رشد اندروید در مارکت هایی مانند برزیل، هند، اندونزی، ترکیه و مکزیک نیمی از رشد گوگل پلی استور را موجب شده است.

blog_16289_1

آمار دانلودها در گوگل پلی استور در 2013 چیزی حدود 100 میلیون اپلیکیشن بود و این مقدار در 2015 به 200 میلیون اپلیکیشن رسید. در همین بازه زمانی اپ استور کمپانی محبوب اپل بر نرخ دانلود 100 میلیونی خود همچنان پایبند ایستاد. این دو کمپانی در حوزه درآمدهایی حاصل شده کمی متفاوت ظاهر می شوند، در این زمینه اپل نسبت به گوگل جلودار است و درآمد این کمپانی سیر صعودی را به ثبت رسانده است. مبنی بر بیانات App Annie اپ استور آی تونز کمتر از 200 میلیون دلار درآمد را تولید کرده، در حالی که در آمد گوگل به تازگی توانسته 100 میلیون دلار را رد کند.

blog_16289_2

متاسفانه وضعیت و شرایط دقیق این نمودارها بر کسی روش نیست، بنا بر گواهی هر کاربر اندرویدی بسیاری از اپلیکیشن های پولی در آی او اس در اندروید به صورت رایگان و همراه با تبلیغات درون برنامه ای در دسترس کاربران قرار گرفته اند و در صورتی که درآمد حاصل از تبلیغات نیز در نمودارها و آمار و ارقام دریافتی از سوی App Annie گنجانده شده باشد شرایط به ضرر گوگل پلی است، چرا که درآمد آنها بسیار کمتر از اپل می باشد. اما در شرایطی که درآمد حاصل از فروش اپلیکیشن ها و پرداخت های درون برنامه ای مبنایی این آمارگیری و نمودارها قرار گرفته باشد بخش عظیمی از ارقام درآمد که به طور مصنوعی شرایط را به نفع اپ استور اپل تمام می کنند از قلم افتاده است.

 

http://www.phonearena.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید