آپدیت جدید اینستاگرام امکان ذخیره سازی و غیرفعال کردن استوری ها را در اختیار کاربران قرار داد

آپدیت جدید اینستاگرام امکان ذخیره سازی و غیرفعال کردن استوری ها را در اختیار کاربران قرار داد

مدت زمان زیادی از معرفی Stories توسط اینستاگرام نمی گذرد، توسط این قابلیت کاربران قادر به ساخت یک اسلایدشو از تصاویر و ویدیوها هستند و می توانند متن نیز به آن اضافه کنند، این استوری ها به طور موقت و تنها برای 24 ساعت به دنبال کنندگان کاربر نمایش داده می شوند.

این قابلیت اینستاگرام از اسنپ چت تقلید شده و هم اکنون این شبکه اجتماعی محبوب امکان ذخیره یک کپی از استوری های کاربر را نیز در اختیار قرار داده است. علاوه بر این مشابه اسنپ چت شما می توانید استوری های مربوط به اشخاصی را که می خواهید غیرفعال کنید، در این صورت تنها پست های اصلی آن کاربر به شما نمایش داده می شود و نه استوری های او.

این قابلیت های جدید در آخرین آپدیت از اینستاگرام منتشر شده اند، به منظور ذخیره یک کپی از استوری هایی که ساخته اید باید به منوی Options در زیر Story Settings مراجعه کنید. یک تاگل در این قسمت وجود دارد که فعال و غیرفعال می شود و می توانید ذخیره تمامی استوری های ارسال شده و یک عدم ذخیره آنها را انتخاب نمایید، علاوه بر این امکان ذخیره قسمت های جداگانه از استوری مانند ویدیو و عکس که بخشی از استوری را به خود اختصاص داده اند نیز برای شما فراهم شده است. هدف از پیاده سازی این قابلیت امکان مشاهده استوری پس از اتمام تاریخ انتقضای آن است، بدین ترتیب که یک کپی از آن در بخش تصاویر گوشی شما ذخیره می شود. تغییر کوچک دیگری که اینستاگرام میزبان آن بوده قابلیت تغییر رنگ متونی است که به استوری های خود اضافه می کنید.blog_23192_1

قابلیت کاربردی دیگر در این نسخه از اینستاگرام امکان غیرفعال کردن استوری های مربوط به شخصی است که او را دنبال می کنید، برای این کار انگشت خود را بر روی آیکون استوری شخص موردنظر در قسمت بالای صفحه خانه نگه دارید، با این کار یک پنجره کوچک به نمایش درمی آید که گزینه های مشاهده استوری یا غیرفعال کردن استوری در آن جای گرفته اند. چنانچه غیرفعال کردن را انتخاب کنید، استوری به سمت راست و آخر لیست استوری ها رفته و به صورت محو شده در می آید، با این کار استوری موردنظر دیگر به صورت خودکار در زمان مشاهده سایر استوری ها به نمایش در نمی آید. به منظور فعال کردن مجدد آن استوری انگشت خود را بر روی آیکون استوری نگه دارید و آن را از وضعیت غیرفعال خارج کنید، با این کار استوری به جای اصلی خود باز خواهد گشت.

اینستاگرام این قابلیت های کوچکی را به پست های موقت خود افزوده، دسترسی به آنها آسان است و شما را قادر به حفظ پست های سایر کاربران در فید اصلی اما عدم نمایش استوری های آنها می کند. قابلیت های مذکور نیز شباهت بسیاری به اسنپ چت دارند، اما از آنجایی که امکان شخصی سازی بیشتر تجربه اینستاگرام را در اختیار کاربر قرار می دهند، بسیار کاربردی اند و نباید سازنده را برای تقلید این قابلیت ها انتقاد کرد، هرچند بهتر بود که اینستاگرام خلاقیت بیشتری به خرج داده و چیزی منحصر به فرد و خاص را طراحی می نمود.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید