آپدیت جدید گوگل درایو جستجو برای فایل ها را سرعت بخشید

آپدیت جدید گوگل درایو جستجو برای فایل ها را سرعت بخشید

همگی با پلتفرم ابری گوگل یعنی درایو آشنایی داریم، کمپانی گوگل اخیرا به انتشار آپدیتی برای این محصول خود پرداخته است، هدف از این آپدیت تسریع و تسهیل فرآیند جستجو برای فایل ها بیان شده است. آخرین نسخه از درایو چندین روش جدید را به امکانات این محصول محبوب افزوده است که توسط آنها کاربران قادر به جستجوی آسان در میان انبوه فایل های خود می گردند.

مبنی بر اطلاعات دریافتی از وبلاگ رسمی گوگل درایو، این امکانات جدید تنها بخشی از تلاش های آنها جهت تبدیل درایو به بهترین و آسان ترین گزینه جهت قراردهی و یافتن فایل ها می باشد. تمامی پلتفرم ها در طول هفته آینده به امکانات جستجوی جدید دسترسی پیدا خواهند نمود. این آپدیت جدید تنها نصف روز بعد از معرفی نوتیفیکیشن های عملی برای به اشتراک گذاری فایل ها توسط شرکت روی کار آمد.

blog_15235_1

جهت تسریع فرآیند جستجو، گوگل درایو برای اندروید، آی او اس و وب به کاربران امکان محدود کردن جستجو به یک نوع خاص فایل و مستقیما از باکس جستجو را می دهد. بهبودهای صورت گرفته فرآیند جستجو را دقیق تر از قبل می گردانند و نتایج بهتری را به نمایش می گذارند که مطابقت بیشتری با نتیجه موردنظر کاربران دارد. هم اکنون کاربران قادر به وارد کردن نام و یا آدرس ایمیل یک شخص خاص و جستجوی فایل های اشتراک گذاشته شده توسط او می باشند.

در این آپدیت جدید می توان از طریق باکس جستجو مستقیما بخش جستجوی پیشرفته را باز کرد، این قسمت در بر گیرنده پارامترهای جزئی تر مانند تاریخی که فایل تغییر پیدا کرده، کلماتی که شامل می شود و حتی افرادی که فایل با آنها به اشتراک گذاشته شده می باشد. درایو دارای امکان دیگری را نیز داراست که از جدیدترین آیفون ها بهره برده شده. این امکان به قابلیت تاچ سه بعدی ارتباط پیدا می کند، بدین ترتیب که کاربران درایو با گوشی هایی که این امکان برای آنها در دسترس است می توانند به آخرین فایل ها دسترسی پیدا کرده و از صفحه خانه مستقیما به دنبال فایل خاصی بگردند. علاوه بر این کاربران می توانند در نوار جستجوی آی او اس عملیات جستجو را انجام دهند، البته بدون نیاز به باز کردن اپلیکیشن. چناچه شما نیز از کاربران درایو محسوب می شوید، ما را از عقاید خود راجع به این امکان جدید مطلع سازید.

 

منیع:

http://www.androidauthority.com

اینها را هم بخوانید