آیا اولین اسمارت فون اندرویدی نوکیا تا اواخر سال جاری به بازار می آید؟

آیا اولین اسمارت فون اندرویدی نوکیا تا اواخر سال جاری به بازار می آید؟

کمپانی نوکیا در گذشته یکی از معروف ترین و محبوبت ترین سازنده های گوشی های موبایل در سراسر جهان محسوب می شد، اما با روی کار آمدن اسمارت فون ها و سیستم عامل های جدید جایگاه این برند در بین کاربران کم رنگ تر شد. مدتی است که شاهد اخباری مبنی بر فعالیت نوکیا جهت ساخت گوشی های اندرویدی هستیم، این اخبار از سوی کمپانی به تایید رسیده اند و نوکیا به مارکت اسمارت فون ها باز می گردد و این بار گوشی های اندرویدی را به جهانیان معرفی می کند. در گزارشی جدید ادعا شده که اسمارت فون ها و تبلت های اندرویدی نوکیا تا پایان سال 2016 به بازار راه می گشایند، اما اطلاعات دقیقی درباره نوع و کیفیت این گوشی ها در دست نیست و هنوز به طور قطع نمی توان گفت که آنها گوشی های پرچمدار و رده بالا خواهند بود و یا گوشی های میان رده و معمولی و یا اینکه به طور جهانی عرضه خواهند شد یا تنها در برخی از مارکت ها.

قطعا این گوشی های جدید با گوشی نوکیایی که سال ها پیش داشتید تفاوت های بنیادی دارد، این کمپانی فنلاندی کسب و کار ساخت گوشی خود را چندین سال پیش به کمپانی مایکروسافت فروخت و ردموند نیز اخیرا کسب و کار گوشی را به Foxconn واگذار کرد.blog_21576_1

این گوشی ها توسط HMD Group که شامل کارکنان سابق نوکیا و مایکروسافت است ساخته خواهند شد، آنها برند نمادین نوکیا را خریداری کرده اند و به احتمال زیاد تمایل به همکاری با Foxconn جهت ساخت این اسمارت فون ها خواهند داشت.

با استناد به گزارشات دیروز، HMD یکی از کارکنان با 17 سال تجربه در نوکیا و مدیرعامل سابق Rovio به نام Pekka Rantala را به عنوان مدیر بخش بازاریابی استخدام کرده، در حقیقت Pekka Rantala باید به تبلیغ گوشی های جدیدی که نام نوکیا را در خود جای داده اند بپردازد.

نام نوکیا خود یک عامل محرک برای خرید آن محسوب می شود، چرا که همگی افراد با این نام آشنایی دارند و به احتمال زیاد یک گوشی با این برند را نیز در زندگی خود داشته اند، اما اینکه این اسمارت فون جدید مورد پسند کاربران قرار گیرد و آنها را مجذوب خود کند با خیر تنها در گروی زمان است.

 

http://www.ubergizmo.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید