آیا قابلیت ترجمه جدید اندروید، دلیل خوبی برای کنار گذاشتن آیفون و خرید گوشی اندرویدی است؟

آیا قابلیت ترجمه جدید اندروید، دلیل خوبی برای کنار گذاشتن آیفون و خرید گوشی اندرویدی است؟

هر نسخه جدید از اندروید پر از قابلیت های جدید و کاربردی است و در نسخه 6.0 از این سیستم عامل محبوب، یعنی مارشمالو، Now on Tap به اندروید راه یافت که نسخه پیشرفته تر Google Now بوده، اما متاسفانه هنوز اکثر مردم آن را مورد استفاده قرار نمی دهند.

با فشار دادن و نگه داشتن دکمه خانه (آیکون دایره ای شکل) Now on Tap فعال می شود و یک جستجوی گوگل از آنچه در حال حاضر بر روی صفحه گوشی قرار دارد انجام می دهد، این ابزار با اسکن کردن اطلاعات مرتبط لینک های وب سایت، مسیرهایی به مکان ها و گزینه هایی برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را به نمایش می گذارد.

در حقیقت Now on Tap آینده جستجوی گوگل برای اپلیکیشن ها می باشد، اما چندان کاربردی نیست و در برخی شرایط عملکرد خوب و مورد انتظار را به نمایش نمی گذارد.

blog_19640_1

اما گوگل که همواره در صدد ارتقای محصولات و خدمات خود می باشد، در حال گسترش کاربرد و امکانات Now on Tap با استفاده از قابلیت ترجمه فوری می باشد. به منظور ترجمه یک صفحه باید دکمه خانه را نگه دارید، دقیقا مشابه کاری که قبلا انجام می دادید، سپس باید بر روی کارت Translate this screen ضربه بزنید.

این عملکرد دقیقا چیزی است که Now on Tap برای آن ساخته شده و برای این کار به هیچ عملیات اضافه کپی و الصاق از یک اپلیکیشن دیگر نیازی نیست. در حال حاضر قابلیت ترجمه تنها محدود به کاربران اندرویدی است که زبان گوشی آنها انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی، پرتغالی و اسپانیایی می باشد، اما در آینده نزدیک پشتیبانی از سایر زبان ها نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

علاوه بر قابلیت ترجمه گوگل بخشی به نام Discover را همراه با یک استریم از محتوای بصری مرتبط به صفحه اپلیکیشن در Now on Tap تعبیه کرده است. به بیان گوگل چنانچه در حال خواندن مطلبی مرتبط با پلوتو باشید، ویدیوهای مرتبط، مقالات خبری و غیره در زیر آیکون Discover به نمایش در می آیند.

ویژگی جدید دیگر برای Now on Tap قابلیت اسکن بارکدها و QR کدها می باشد، بدین ترتیب که با استفاده از اپلیکیشن دوربین شما قادر به اسکن بارکد و QRکد بوده و Now on Tap اطلاعات مرتبط را به شما نمایش خواهد داد و به بیان گوگل قابلیت مذکور بر روی کتاب ها، دی وی دی ها و غیره نیز کار خواهد کرد.

در کل می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که گوگل امکانات خوب و کاربردی را به Now on Tap افزوده است، قابلیت ترجمه چیزی است که بسیاری از کاربران به سبب آن Now on Tap را مورد استفاده قرار خواهند داد.

 

http://mashable.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید