آیا واتس اپ اپلیکیشن خود را مجهز به قابلیت تماس ویدیویی می کند؟

آیا واتس اپ اپلیکیشن خود را مجهز به قابلیت تماس ویدیویی می کند؟

درحالی که بسیاری از رقبا قابلیت تماس ویدیویی را در اپلیکیشن های پیام رسان خود جای داده اند، واتس اپ که بزرگ ترین و محبوب ترین اپلیکیشن در این عرصه است، از بابت فقدان این قابلیت مفید و کاربردی انگشت نما می باشد. شایعات منتشر شده در طول چند ماه اخیر حاکی از آن بودند که کمپانی آماده معرفی قابلیت تماس ویدیویی برای نسخه اندروید و آی او اس اپلیکیشن پیام رسان خود می باشد، اما کاربران تاکنون چنین امکانی را دریافت نکرده اند. اما اکنون وضعیت تغییر کرده و کاربران می توانند منتظر این امکان جدید باشند، چرا که آخرین گزارشات مبنی بر آن است که کمپانی در آینده ای نزدیک این قابلیت را در اپلیکیشن جای خواهد داد.

با استناد به گزارشات، امکان تماس ویدیویی در آپدیت آینده واتس اپ میهان آن خواهد بود، البته تنها برای نسخه آی او اس از اپلیکیشن، متاسفانه در حال حاضر خبری از زمان انتشار این آپدیت برای نسخه اندروید از اپلیکیشن دریافت نشده است. گزارشات حکایت از آن دارند که امکان تماس ویدیویی در حال حاضر تنها بر روی نسخه بتا از واتس اپ در دسترس کاربران قرار گرفته و این شرایط بدین معناست که گروه انبوهی از کاربران هنور قادر به استفاده از این قابلیت نیستند و باید تا زمان انتشار رسمی آن از سوی کمپانی منتظر بمانند.

blog_18193_1

تعداد محدودی اسکرین شات نیز از نسخه بتا منتشر شده که فعالیت بر روی این امکان را اثبات می رساند، البته کاربران اندروید موقتا قادر به استفاده از این قابلیت نیستند، اما انتشار آن تنها در گروی زمان است و به زودی به وقوع خواهد پیوست.

رقبایی مانند اسکایپ، ICQ، گوگل هنگ اوت، لاین، وایبر، وی چت و نمونه های دیگری از اپلیکیشن های پیام رسان هم اکنون نیز امکان تماس ویدیویی را به کاربران خود ارائه می دهند و این موضوع که واتس اپ پس از این همه سال فعالیت هنوز میزبان چنین امکان مفید و کاربردی نیست، کمی عجیب می نماید. واتس اپ یکی از آخرین اپلیکیشن های بزرگ پیام رسان بود که قابلیت تماس صوتی را در اپلیکیشن خود جای داد، البته پس از اینکه این قابلیت به یک استاندارد برای رقبای مذکور بدل شد. شایان ذکر است که اندروید نخستین پلتفرمی بود که قابلیت تماس صوتی را دریافت نمود، اما باید منتظر بود و دید که این بار شرایط به چه صورتی به پیش خواهد رفت.

blog_18193_2

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید