نقد و بررسی

5
5.1K
اتوسرویس
اتوسرویس

موضوع : حمل و نقل

قیمت : ۲۰۰۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

توجه : آخرین ویرایش این نقد و بررسی مربوط به ۱۳۹۲/۹/۲۴ و نسخه 2.0 این اپلیکیشن میباشد!

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن اتوسرویس

نگهداری از خودرو و وسایل نقلیه شخصی که امروزه عضو مهمی از زندگی هستند، اهمیت زیادی دارد و چنانچه در این مورد سهل انگاری کنیم ممکن است هزینه های سنگین تعمیرات بر ما تحمیل شود. از این رو خودروسازان توصیه میکنند که سرویس های دوره ای اتومبیل بطور منظم انجام پذیرد.

برنامه ای که در ادامه معرفی میکنیم “اتوسرویس” نام دارد و شما را در مدیریت استفاده از این سرویس ها و نگهداری از اتومبیلتان یاری میکند. در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه ما باشید.

اتوسرویس

رابط کاربری:

جذابیت ظاهری، اولین نکته ایست که در رابطه با این اپلیکیشن به ذهن شما خطور میکند. طراحی خلاقانه قالب گرافیکی که با استفاده از پس زمینه های زیبا و رنگ های هماهنگ با آن ها صورت گرفته است، نظر مثبت کاربران را به خود جلب خواهد کرد. به کارگیری آیکن های ویژه و حرفه ای نیز دلیل دیگری بر جذاب شدن محیط “اتوسرویس” میباشد و کار با آن را لذت بخش میکند.

دیگر نقاط قوت این برنامه اندرویدی شامل فونت مناسب و چیدمان مرتب عناصر در صفحه میباشد. البته مورد دوم در بعضی قسمت ها نواقصی به همراه دارد. برای مثال گزینه های لیست انتخاب خودرو، فاصله کمی از یکدیگر داشته و اشاره بر روی آنها کمی مشکل است. این ایراد در برخی از فهرست های دیگر نیز به چشم میخورد.

از لحاظ سرعت دسترسی به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات موجود، “اتوسرویس” در حد ایده آل قرار دارد و کاربران غیرحرفه ای نیز میتوانند بدون سردرگمی از آن استفاده کنند.

با صرف نظر از نواقص کوچک این برنامه در برابر نکات مثبت آن، AppReview امتیاز ۵ از ۵ را به این بخش اختصاص میدهد. مسلما درصورت عدم وجود ایرادات مشاهده شده، این رابط کاربری میتوانست به عنوان یک نمونه منتخب معرفی گردد.

اتوسرویس

کاربرد:

نکته قابل توجه در مورد “اتوسرویس”، تعداد نوع اتومبیل هایی است که با انتخاب هریک میتوانید سرویس های دوره ای آن را مدیریت کنید.

همانطور که، همه خودروها سرویس های یکسانی نیاز دارند اما انجام آنها برای هر نوع اتومبیل در کیلومترهای متفاوت صورت میپذیرد و این موضوع به خوبی در این اپلیکیشن اندرویدی رعایت شده است. البته امکان افزودن سرویس دلخواه نیز در اختیار شما قرار داده شده تا نیاز همه کاربران بطور کلی مرتفع گردد. حتی دوره سرویس ها را نیز میتوانید به صورت دلخواه و با تنظیم کیلومتر تغییر دهید.

مهمترین قابلیت “اتوسرویس” نمایش وضعیت سرویس ها میباشد که توسط علائم بصری، هم در لیست مربوطه و هم در صفحه هر سرویس به نمایش درمی آید. بدین ترتیب با بروزرسانی کارکرد اتومبیل که از طریق منوی برنامه انجام میشود، تشخیص کیلومتر باقیمانده تا دوره بعدی برای شما میسر میگردد.

همچنین سوابق دوره ها برای هر سرویس ثبت شده و در پایین صفحه مربوط به آن به نمایش درمی آید. امکان حذف موارد ثبت شده نیز وجود دارد و حتی امکان پشتیبان گیری و بازیابی همه اطلاعات پیش بینی شده است. این قابلیت به شما کمک میکند تا دفترچه کاملی از دوره سرویس های خودرو در اختیار داشته باشید.

“اتوسرویس” امکاناتی برای مدیریت سوخت گیری اتومبیل نیز در اختیار شما قرار میدهد. درصفحه مربوط به این کار، علاوه بر سوابق سوخت گیری، اعداد و ارقامی که نمایانگر میزان مصرف بنزین هستند به اطلاع شما رسانده میشود. این اطلاعات بر حسب سه مقدار بهترین، متوسط و بدترین مصرف سوخت طبق بندی شده اند و مقدار آنها بستگی به دفعات سوخت گیری و میزان آن دارد.

آخرین و جالبترین قابلیت این برنامه اندرویدی، محاسبه هزینه های ناشی از نگهداری خودرو و انجام سرویس ها میباشد. این هزینه ها در سه گروه سوخت، سرویس و کل به شما گزارش داده خواهند شد که بدون تردید برای هر فردی سودمند است.

از امکانات جانبی “اتوسرویس”، میتوانیم به قابلیت حذف خودروها از لیست و فیلتر کردن نمایش لیست سرویس ها براساس دو گزینه “همه سرویس ها” و “سرویس های فعال” اشاره کنیم. مورد آخر به کاربران کمک میکند تا فهرست مرتب تری را برای خود ایجاد نمایند.

موارد ذکر شده، کارایی برنامه فوق را تضمین نموده و AppReview را برای دادن امتیاز ۵ از ۵ به این بخش، قانع میکند.

اتوسرویس

قیمت:

“اتوسرویس” با توجه به امکانات خوبی که در اختیار کاربران قرار میدهد، قیمت منصفانه ای دارد. با دریافت این اپلیکیشن اندرویدی، میتوانید تجربه متفاوتی از نگهداری خودرو داشته باشید. امتیاز AppReview به این بخش ۵ از ۵ است.