احتمال 40 درصد افزایش در کاربرد صفحات AMOLED در سال 2016

احتمال 40 درصد افزایش در کاربرد صفحات AMOLED در سال 2016

بسیاری از مشتریان هیچگونه اطلاعی از مزایا و معایب انواع گوناگون تکنولوژی های صفحات نمایش موجود در بازار ندارند و حتی نمی دانند که کدام صفحات در چه گوشی هایی مورد استفاده قرار گرفته است.

صفحات نمایش AMOLED جای خود را در تلویزیون های هوشمند، گوشی های سری گلکسی سامسونگ و حتی در محصولات حقیقت مجازی یافته اند و اخیرا محبوبیت این نوع از صفحات نمایش افزایش چشم گیری را به ثبت رسانده، تولید این نوع صفحات هزینه کمتری دارد، فرآیند ساخت آن ساده تر است و منابع آن نیز به راحتی تامین می شود. این نوع صفحات را می توان در گوشی های منعطف نیز مورد استفاده قرار داد، از طرفی ادغام این نوع صفحات با دیجیتایزر صفحات لمسی نیز ساده تر صورت می پذیرد و تمامی این شرایط دست در دست هم داده تا صفحات محبوب ال سی دی جای خود را به این تکنولوژی جدید بدهند.

blog_18169_1

تجزیه و تحلیل های صورت گرفته از سوی IHS نشان می دهد که این صفحات نمایش عملکرد خوبی را در بازار به نمایش گذاشته اند و این شرکت پیش بینی کرده که استفاده از این نوع صفحات در سال 2016 به میزان 40 درصد افزایش خواهد یافت. درآمد حاصل از این صفحات نیز 25 درصد افزایش می یابد و مجموع واحدها تعداد 100 میلیون را رد نموده و اسمارت فون ها میزبان اصلی این صفحات خواهند بود. سامسونگ برجسته ترین مصرف کننده این تکنولوژی در عرصه اسمارت فون هاست، اما سایر کمپانی ها نیز در محصولات خود این صفحات را مورد استفاده قرار می دهند، برای نمونه می توان به Meizu Pro 6، هوآووی نکسوز 6 پی و احتمالا آیفون 7 در آینده اشاره کرد. کاربرد صفحات AMOLED زیاد است و هنوز هم در حال رشد در زمینه هایی مانند تلویزیون، اسمارت واچ و صفحات کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ها می باشد.

این ارقام نمایش داده شده تنها حدس و گمان هستند، اما با این وجود نمای زنده ای از پیشرفت صفحات نمایش AMOLED از زمان معرفی آن به بازار تاکنون را، هم برای کاربران و هم برای سازندگان به اثبات می رسانند. نمونه ها و نسخه های متعددی از صفحات نمایش موجود است، اما AMOLED فرصت واقعی را در اختیار دارد تا به پرکاربردترین صفحه نمایش در سال 2016 تبدیل شده و صحنه را از رقیب کهنه کار خود یعنی ال سی دی برباید.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید