نقد و بررسی

3
3.2K
استخاره آنلاین
استخاره آنلاین

موضوع : مذهبی

قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز سایـت:

توجه : آخرین ویرایش این نقد و بررسی مربوط به ۱۳۹۳/۱۱/۲۴ و نسخه 4.0 این اپلیکیشن میباشد!

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن استخاره آنلاین

قرآن به عنوان آخرین کتاب آسمانی، حاوی پندها و نصایح بسیاری از جانب خداوند بزرگ است که هدف آن هدایت انسان میباشد. عمل به دستورات این کتاب مقدس، بدون تردید سعادت هر دو دنیا را در پی خواهد داشت و هر مسلمانی به این امر ایمان دارد. این خصوصیات سبب شده تا عمل استخاره به یکی از اعمال مستحب در دین اسلام تبدیل شود و خیلی از افراد به این وسیله برای انجام کارهای خود از قرآن کمک میگیرند.

اپلیکیشنی که در ادامه و تحت عنوان “استخاره آنلاین” معرفی میکنیم، برای این دسته از افراد مفید خواهد بود. با ما در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه باشید.

استخاره آنلاین

رابط کاربری :

قالب گرافیکی یکپارچه، مهمترین نکته مثبت در برنامه فوق به شمار می آید که نقاط قوتی دیگری همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه را نیز باید به آن اضافه کنیم. در کل باید گفت که چهره این اپلیکیشن اندرویدی، کاربرپسند میباشد و نقص خاصی در آن به چشم نمیخورد هرچند انتظار میرفت در طراحی ظاهری “استخاره آنلاین”، دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری صرف گردد.

در اپلیکیشن فوق، جابجایی بین قسمت های مختلف با سرعت بالایی انجام میپذیرد و استفاده از امکانات نیز راحت و بدون دردسر میباشد. البته این خصوصیات به دلیل کم بودن تعداد بخش ها و امکانات برنامه، بطور ذاتی در “استخاره آنلاین” وجود دارند هرچند رعایت استانداردهای لازم در پیاده سازی رابط کاربری آن نیز بی تاثیر نبوده است.

از نظر AppReview، امتیاز ۴.۵ از ۵ به این بخش تعلق میگیرد.

استخاره آنلاینکاربرد :

حتما شما نیز با امر استخاره آشنایی دارید و میدانید که این کار توسط روحانیون مجرب انجام میشود. قبلا اپلیکیشن های زیادی با همین موضوع تولید شده بودند که عملکرد آنها بر این اساس استوار نبوده و بر حسب داده های داخلی برنامه و به صورت تصادفی انجام میگرفت. “استخاره آنلاین”، بطور کاملا متفاوت عمل میکند و جواب تمامی استخاره ها در آن، توسط روحانیون اهل این فن به کاربران داده میشود. در ادامه خواهیم دید که عملکرد این برنامه اندرویدی چگونه است.

اولین قدم جهت استفاده از “استخاره آنلاین”، ثبت نام در آن میباشد. بدین منظور میبایست شماره تلفن همراه خود را وارد کرده تا رمز عبور به صورت پیامک برای شما ارسال گردد. پس از ثبت نام، میتوانید سایر مشخصات خود را از طریق بخش ناحیه کاربری تکمیل نمایید و در همین قسمت از برنامه، حساب خود را برای انجام تعداد استخاره های بیشتر شارژ کنید.

اکنون نوبت به ارسال درخواست جهت انجام استخاره میرسد که تنها کافی است نیت کرده و دکمه تایید را لمس نمایید. حال “استخاره آنلاین” درخواست شما را به یکی از روحانیون انتقال داده که پاسخ آن پس از ۲۴ ساعت و با دریافت یک اعلان (نوتیفیکیشن) در قسمت مربوطه به نمایش درآمده و ذخیره میگردد. بدیهی است این زمان بر حسب تعداد درخواست های ارسال شده توسط کاربران، متغیر خواهد بود. بخش معرفی آداب استخاره و اطلاعیه ها، از دیگر قسمت های اپلیکیشن فوق هستند که وجود آنها برای افزایش کارایی برنامه مفید میباشد.

همانطور که مشخص است، انجام استخاره ها توسط روحانیون اهل فن مزیت بزرگی به شمار می آید و “استخاره آنلاین” از این لحاظ تفاوت مهمی با سایر برنامه های مشابه دارد. البته انتظار میرفت جهت کارایی بیشتر، امکاناتی همچون به اشتراک گذاری متن جواب، حذف پاسخ ها و یا نمایش نام سوره و آیه ای که در پاسخ به نیت کاربر داده شده نیز در برنامه گنجانده میشد. همچنین اگر قابلیت انتخاب یکی از روحانیون به صورت دلخواه وجود داشت، کاربران میتوانستند عمل استخاره را با اطمینان بیشتری انجام دهند. امیدواریم در آینده ایده پردازی های بیشتری در “استخاره آنلاین” صورت پذیرد بطوریکه آن را به مرجعی برای این امر تبدیل کند.

امتیاز AppReview به این بخش، ۴.۵ از ۵ است.

استخاره آنلاین

قیمت :

برای دریافت “استخاره آنلاین” نیازی به صرف هزینه نیست اما تعداد دفعات انجام استخاره در آن محدود میباشد و باید برای حذف این محدودیت حساب خود را شارژ کنید. با توجه به اینکه روش پاسخگویی به درخواست کاربران هزینه هایی را برای تولیدکنندگان این اپلیکیشن اندرویدی در پی خواهد داشت، این موضوع معقول به نظر میرسد و باید گفت که قیمت ها نیز  منصفانه هستند.

AppReview امتیاز ۵ از ۵ را برای این بخش درنظر میگیرد.