ال جی صفحات نمایش OLED تاشو را در CES 2016 به نمایش گذاشت

ال جی صفحات نمایش OLED تاشو را در CES 2016 به نمایش گذاشت

محبوبیت صفحات نمایش تاشو هرروزه در حال افزایش است و تعداد معدودی از سازندگان گوشی نیز در حال ساخت و آزمایش اینگونه از صفحات می باشند و دو سازنده برتر پنل های نمایشی در جهان یعنی غول های الکترونیک کره جنوبی سامسونگ و ال جی کار ساخت نمونه های اولیه را آغاز کرده اند. سامسونگ تکنولوژی مبتکرانه ای مانند صفحات شفاف را در IFA در برلین به نمایش گذاشته و هم اکنون نوبت رقیب کهنه کار سامسونگ یعنی ال جی است و ال جی در رویداد CES که در لاس وگاس به وقوع پیوست آخرین ابتکار خود را به نمایش گذاشت.

در این رویداد توجه همگان بر روی صفحه نمایش تاشوی ال جی منعکس شد که یک صفحه از نوع ال ای دی و 18 اینچ است و مانند یک روزنامه لوله می شود. پتنت های متعددی در این زمینه متعلق به سامسونگ می باشند اما این کمپانی هنوز اقدام به ساخت یک نمونه اولیه برای نمایش عمومی نکرده است. از طرفی ال جی در حال کار بر روی ساخت چنین صفحه نمایشی است اما زمان انتشار عمومی آن هنوز مشخص نمی باشد. ال جی تجربیاتی در زمینه ساخت مدل های منحنی، خم شونده و انعطاف پذیر داشته و اسمارت فون هایی با این نوع صفحات ساخته است و به عنوان نمونه می توان به G Flex و G Flex 2 اشاره کرد. با آنکه این نوع گوشی ها در رده پرفروش ترین های کمپانی ال جی نبوده اند، اما باز هم این غول چند ملیتی تمایل به ارتقای این بخش و ارائه پیشنهادات جدید دارد.

blog_15957_1

صفحه نمایش تاشو 18 اینچی تنها محصول ال جی برای نمایش به مشتریان نبوده است، کمپانی به رونمایی از تلویزیون های 4K OLED با ابعادی از 65 تا 77 اینچ نیز پرداخته و نخستین مدل 8K TV یعنی UH9800 را نیز به نمایش گذاشته است. 8K صفحه نمایشی با وضوح 7680 در 2160 پیکسل است که نسبتی معادل 16:9 را به صفحه می دهد، این ابعاد برای تلویزیون های معمولی و اسمارت فون های امروزی یک استاندارد تلقی می شود. علاوه بر این ال جی یک کانسپت تلویزیون OLED با اندازه 55 اینچ را نیز به نمایش گذاشته است، این صفحه نمایش به ضخامت کاغذ خواهد بود، چرا که مدارهای الکتریکی به طور مجزا در آن نصب شده اند. کمپانی به رونمایی از یک پنل دوطرفه 55 اینچی نیز پرداخته که قادر به نمایش دو ویدئو در دو طرف می باشد.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید