امکانات جدیدی میهمان دستیار مجازی دو ساله ویندوز، یعنی کورتانا شد

امکانات جدیدی میهمان دستیار مجازی دو ساله ویندوز، یعنی کورتانا شد

دستیار مجازی ویندوز که با نام کورتانا مشهور است دو ساله شد، کمپانی مایکروسافت در دوم آوریل 2014 در کنفرانس BUILD خود این دستیار مجازی را به جهانیان معرفی کرد. کورتانا اول از همه در ویندوز فون 8.1 ظاهر شد و به مدیریت درخواست های جستجو و عملیات خاصی با کمک دستورات صوتی پرداخت، پس از آن این دستیار مجازی به ویندوز 10، اندروید و آی او اس نیز راه گشود و هم اکنون قادر به انجام وظایف کراس-پلتفرم می باشد.

blog_17571_1

اخیرا اعلام شده که کورتانا توانایی به روز نگه داشتن کاربران اندروید درباره نوتیفیکیشن های خود در انواع دستگاه ها را پیدا کرده است. این دستیار مجازی به شما جهت ارسال متن به کامپیوتر رومیزی خود نیز کمک می کند. سایر امکانات جدید شامل Cortana Collection است که در استور ویندوز جای خواهد گرفت، Cortana Collection یک مجموعه از اپلیکیشن هاست که توسط این دستیار شخصی مجازی پیشنهاد شده است. علاوه بر این کورتانا در طول روز پیشنهاداتی را نیز به شما ارائه می دهد و سفارش غذا یا هماهنگ کردن تاکسی یا سایر انواع وسایل نقلیه توسط این دستیار به راحتی صورت می پذیرد.

کورتانا همراه با دستیاران مجازی کمپانی های اپل و گوگل یعنی Siri و Google Now مورد تست قرار گرفته و معمولا در این مقایسه در مقام سوم قرار می گیرد، آن دو دستیار مجازی مدت زمان بیشتری است که فعالیت خود را آغاز کرده اند و از این رو کامل تر از کورتانا می باشند. به لطف اپلیکیشن های آی او اس و اندروید و حضور این دستیار در کامپیوترهای ویندوز 10 و بدون در نظر گرفتن وضعیت کسب و کار اسمارت فون مایکروسافت به نظر می رسد که کورتانا راه روشنی را در انتظار داشته باشد.

 

http://www.phonearena.com برگرفته از

 

 

اینها را هم بخوانید