امکان شناسایی مکان ثبت عکس ها توسط گوگل ممکن می شود

امکان شناسایی مکان ثبت عکس ها توسط گوگل ممکن می شود

گوگل از هوشمندی بسیار بالایی برخوردار است و کارکنان این کمپانی قدرتمند در مانتین ویو به طور مستمر در حال تلاش اند تا گوگل را از آنچه هست بهتر و هوشمندتر سازند. تصاویر گوگل بخش بزرگی از غول جستجو را به خود اختصاص داده اند و توسط موتور جستجوی قدرتمند گوگل قادر به یافتن تصاویر با موضوعات مختلف می باشید. اما گوگل به این میزان بسنده نکرده و در امکان جدید خود قصد دارد کاربران را از مکان عکس های گرفته شده خود مطلع سازد.

blog_17027_1

گوگل اقدام به ساخت یک شبکه عصبی به نام PlaNet نموده و حدود 90 میلیون عکس بارگذاری شده در آن با مکان های منحصر به فرد خود برچسب گذاری شده اند. تمامی این تصاویر پایگاه داده ای از اطلاعات را در اختیار PlaNet قرار می دهند که می توان از آنها به عنوان مرجعی استفاده نمود. زمانی که اقدام به جستجوی مکان یک عکس می نمایید، PlaNet از پایگاه داده مذکور استفاده کرده و تصاویر را در سطح پیکسلی مقایسه می کند و چنانچه مطابقی برای جستجوی انجام شده پیدا شود مکان احتمالی عکس به شما نمایش داده خواهد شد.

به منظور قابل اعتماد شدن PlaNet، لازم است اقدامات متعددی از سوی گوگل صورت پذیرند، نخستین دسته از تست های انجام شده نرخ 24.8% برای کشور و 48% برای قاره را نتیجه دادند، حدس زدن قاره به مراتب آسان تر است، اما در حال حاضر نتایج بدست آمده چندان تاثیرگذار نمی باشند، اما به یقین این تکنولوژی در طول زمان ارتقا یافته و نتایج بهتر و دقیق تری را به کاربران خود نمایش می دهد. آیا شما نیز از جمله افرادی هستید که این نوع قابلیت جستجو را مورد استفاده قرار خواهد داد؟ در بخش دیدگاه ها نظرات خود درباره این تکنولوژی جدید را با ما به اشتراک بگذارید.

 

http://phandroid.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید