اندروید SDK جدید برای ویندوز 10

اندروید SDK جدید مایکروسافت برای ساخت اپلیکیشن هایی جهت کنترل قسمت هایی از کامپیوتر ویندوز 10 مجاور عرضه شد

اندروید پراستفاده ترین سیستم عامل برای گوشی های هوشمند است، اما در عرصه کامپیوترهای رومیزی، قدرت در دست مایکروسافت و سیستم عامل ویندوز می باشد، کمپانی مایکروسافت در سال 2015 اقدام به عرضه آخرین نسخه از سیستم عامل خود یعنی ویندوز 10 نمود و بر اساس گزارشات، این سیستم عامل هم اکنون بر روی بیش از 20 درصد از کامپیوترهای جهان نصب شده و کمپانی بیان داشته که بیش از 400 میلیون دستگاه در حال اجرای نسخه 10 از ویندوز می باشند.

مایکروسافت اخیرا اقدام به انتشار اولین نسخه از Project Rome کرده که یک SDK برای اپلیکیشن اندروید می باشد و توسعه دهندگان را قادر به ساخت اپلیکیشن هایی می کند که از راه دور، بخش هایی از کامپیوترهای ویندوز 10 را کنترل می کنند. اپلیکیشن هایی که این SDK را بکار می برند، باید اول از همه به اکانتی که هم در گوشی و هم در کامپیوتر در دسترس است وارد شوند.

اندروید SDK جدید برای ویندوز 10

پس از اینکه این کار انجام شد، اپلیکیشن قادر به اسکن شبکه محلی جهت یافتن یک کامپیوتر ویندوز 10 می باشد، وقتی که اپلیکیشن چنین کامپیوتری را پیدا کرد، می توان از طریق آن یک اپلیکیشن ویندوز 10 را به اجرا در آورد و یا با تایپ در URL یک وب سایت را باز کرد.

مایکروسافت قصد دارد در آینده راهی برای کنترل مستقیم اپلیکیشن های ویندوز 10 که نسخه اندروید دارند را نیز به این SDK اضافه کند، به این ترتیب از طریق اسمارت فون و اپلیکیشن اندروید، می توانید به جای اجرای نسخه ویندوز 10 از اپلیکیشن، آن را به طور مستقیم کنترل نمایید. برای مثال کاربر می تواند اپلیکیشن اندروید خود را باز کرده و به اجرا در آورد و از طریق مدیا پلیر و از راه دور یک فیلم را بر روی کامپیوتر خود کنترل کند، این قابلیت در نسخه آینده Project Rome SDK پیاده سازی خواهد شد.

این امکان جدید تنها برای کنترل اپلیکیشن های اندروید بر روی کامپیوترهای ویندوز 10 می باشد و نه بر عکس و مایکروسافت در حال حاضر چیزی در ارتباط با برنامه های خود از این نوع پیشتیبانی را فاش نکرده، اما در صورتی که این ویژگی نیز مورد پیشتیبانی قرر گیرد، مزایای خوبی را به دنبال خواهد داشت. این اقدام در کل حاکی از تمایل مایکروسافت برای پشتیبانی از توسعه اندروید می باشد و این در شرایطی است که سیستم عامل ویندوز فون 10 چندان طرفداری در مارکت ندارد.

نسخه اول از Project Rome Android SDK را می توانید از طریق این لینک دانلود کنید.

 

http://www.androidauthority.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید