اندی گروو اسطوره تکنولوژی و مدیرعامل سابق اینتل درگذشت

اندی گروو اسطوره تکنولوژی و مدیرعامل سابق اینتل درگذشت

مدیرعامل و رئیس سابق کمپانی اینتل اندی اس گروو دیروز در 21 ام ماه مارس چشم از جهان فرو بست، او 79 سال سن داشت. کمپانی بخشی اعظم از موفقیت ها و دستاوردهای خود را مدیون گروو است. در گذشته کمپانی اینتل به ساخت تراشه های حافظه می پرداخت، اما با روی کار آمدن واردات ژاپنی که با قیمت کمتری عرضه می شدند، کمپانی مجبور شد تا موضع خود را تغییر دهد. گروو یکی از مدیران شرکت بود که کمپانی را به ساخت ریز پردازنده ها ترغیب کرد و آی بی ام را متقاعد به استفاده انحصاری از محصولات اینتل نمود.

کمپانی پردازشگرهای 386 و پنتیوم را ساخت که به بیان آنها تاثیر چشمگیری در عصر کامپیوترهای شخصی ایفا کرده است. به لطف راهنمایی ها و رهبری گروو بود که کمپانی قادر گشت تا درآمد سالانه را از 1.9 میلیارد دلار به 26 میلیارد دلار افزایش دهد. همین امر موجب شد که گروو به عنوان فردی که فاز رشد سیلیکون ولی را تحت کنترل قرار گرفته توصیف شود. رئیس کنونی اینتل اندی برینت بیان داشته که مدیر اسبق او رهبری تاثیرگذار بود، چرا که توانسته رویکرد تحلیلی یک دانشمند را با توانایی تعامل با سایرین به صورت صادقانه و عمیق ترکیب نماید.

blog_17471_1

البته زمانی که گروو زمام امور را در دست داشت راه همواره برای اینتل هموار نبوده، کمپانی نگرانی هایی را از بابت نقصی در پردازنده پنتیوم داشت که اینتل حدود نیم میلیارد دلار برای رفع مشکل هزینه صرف کرد. گروو برای رهبری سرسخت و سختگیرانه خود بارها مورد انتقاد از سوی سایرین قرار گرفته است، اما کمک های عظیمی که به صنعت نموده غیرقابل انکار و چشمپوشی است و او همچنان نسل های آینده کارآفرینان و افراد برجسته در عرصه تکنولوژی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

یادش گرامی

 

http://www.engadget.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید