اپلیکیشن Voice Access گوگل: امکان کنترل گوشی اندروید با حرف زدن

اپلیکیشن Voice Access گوگل: امکان کنترل گوشی اندروید با حرف زدن

گوگل اعلام کرد که در حال انتشار نسخه بتا از Voice Access می باشد، اپلیکیشنی که به افراد امکان استفاده از قابلیت تشخیص صدا به منظور کنترل گوشی های اندرویدی را می دهد.

امکان استفاده از این اپلیکیشن برای تمامی کاربران وجود دارد، اما گروه خاصی از افراد هدف طراحی چنین اپلیکیشنی از سوی کمپانی گوگل بوده اند، به بیان Eve Andersson، مدیر بخش مهندسی دسترسی و کاربرد در گوگل، این اپلیکیشن برای افرادی که بنا به دلایلی از جمله از کار افتادگی، لرزش و یا صدمات موقت قادر به کار با صفحه لمسی گوشی نمی باشند ساخته شده است.

blog_17735_1

برای نمونه می توانید به گوشی خود عبارت های "open Chrome" و "go home" را بگویید و در صفحات مختلق گوشی چرخ بزنید و با بیان عباراتی مانند "click next" یا "scroll down" به تعامل با گوشی خود بپردازید.

گوگل آخرین کمپانی است که در طول چند هفته اخیر به تاکید بر روی فعالیت های خود در زمینه دسترسی و کاربرد پرداخته است. توییتر اقدام به درج عنوان برای تصاویر توییت شده پرداخت، فیسبوک با اسکرین ریدر خود برای آی او اس به خواندن عناوین تصاویر و توضیح آنها برای کاربران پرداخت و مایکروسافت نیز در کنفرانس توسعه دهندگان Build خود از اپلیکیشن Seeing AI سخن گفت، اپل نیز با انتشار ویدیوهایی نشان داد که آی پد چگونه به یک فرد توهمی امکان تعامل با سایرین را می دهد.

blog_17735_2

نکته جالب توجه در این میان به پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی تشخیص صدا ارتباط پیدا می کند که هوش مصنوعی را به کار گرفته است، این تکنولوژی در میلیون ها گوشی اندروید استفاده شده و سال گذشته گوگل بیان داشت که نرخ خطا برای تراکنش های پیام صوتی Google Voice میزان 50 درصد کاهش را به ثبت رسانده است.

اپلیکیشن Voice Access گوگل هم اکنون دارای تست کنندگان متعددی است، انتظار می رود که گوگل این اپلیکیشن جدید و پرکاربرد خود را به زودی منتشر سازد تا همه قادر به استفاده از امکانات گسترده آن گردند.

 

http://venturebeat.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید