اپل استارتاپ Turi را که در زمینه یادگیری ماشینی فعالیت می کند، خریداری کرد

اپل استارتاپ Turi را که در زمینه یادگیری ماشینی فعالیت می کند، خریداری کرد

کمپانی اپل یک استارتاپ نرم افزاری به نام Turi را که در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می کند، خریداری کرد، این استارتاپ در گذشته با نام های GraphLab و Dato شناخته شده بود.

به غیر از تایید این خرید هیچگونه اطلاعات دیگری از سوی کمپانی اپل دریافت نشده، به بیان یکی از سخنگویان اپل به VentureBeat، اپل هر از چند گاهی اقدام به خریداری کمپانی های کوچک می کند و ما معمولا اهداف و برنامه های خود را مورد بحث قرار نمی دهیم.

Carlos Guestrin که بنیان گذار و مدیر اجرایی استارتاپ مذکور است استاد یادگیری ماشینی Amazon در دانشگاه واشنگتن می باشد. از سال 2012 که Guestrin این مقام را در دست گرفت، Amazon به پرورش بخش یادگیری ماشینی پرداخته است. این استارتاپ تعدادی از کارمندان سابق مایکروسافت را به استخدام در آورد که خود امری عجیب و جالب است.

blog_21164_1

اپل اخیرا اقدام به خریداری استارتاپ های یادگیری ماشینی دیگری مانند Emotient ،Perceptio و VocalIQ نموده است.

Databricks ،H2O و Neo4j را می توان به عنوان رقبای Turi برشمرد، اما به این خاطر که Turi هوش مصنوعی را به تکنولوژی خود اضافه کرده، شاهد رقابت در آن حوزه نیز شده است.

سرمایه گذاران Turi شامل Opus Capital Ventures ،Vulcan Capital ،Madrona Venture Group و NEA هستند. این استارتاپ در سال 2013 و در سیاتل پایه گذاری شد و از Adobe ،Automattic ،ExxonMobil ،Pandora ،PayPal و Zillow نیز می توان به عنوان مشتریان آن یاد کرد.

انجین SFrame از نرم افزار GraphLab Create عموما با زبان سی پلاس پلاس نوشته شده و در GitHub تحت لیسانس BSD در دسترس می باشد و GraphLab Create هم مبنی بر نرم افزار GraphLab PowerGraph است که در دانشگاه Carnegie Mellon و در سال 2009 راه اندازی شد.

 

http://venturebeat.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید