اپل با انتشار آی او اس 10.1 قابلیت Portrait Mode را به آیفون 7 پلاس آورد

اپل با انتشار آی او اس 10.1 قابلیت Portrait Mode را به آیفون 7 پلاس آورد

کمپانی اپل اقدام به انتشار نسخه 10.1 از آی او اس نمود، این نسخه دربرگیرنده گزینه های جدید و جالبی است که مشهودترین آنها Portrait Mode در گوشی آیفون 7 پلاس می باشد.

مدتی است که اپل بر روی ساخت این ویژگی جدید بر روی آیفون کار می کند و هم اکنون این قابلیت در اختیار مشتریان قرار گرفته، اما آنطور که پیداست هنوز هم جای کار دارد و کاملا تکمیل نشده است. پس از آپدیت کردن نسخه آی او اس خود، اپلیکیشن Digicam را باز کنید و به Portrait Mode بروید، با این کار اپلیکیشن از شما می پرسد آیا مایل به استفاده از نسخه بتا هستید، همانطور که اشاره شد قابلیت های این بخش هنوز تکمیل نشده، اما با این وجود عکس های خوبی را می توان با کمک این حالت گرفت.حالت Portrait در آی او اس 10.1

حالت Portrait در آی او اس 10.1

سنسور 12 مگاپیکسلی به صورت معمولی عکس می گیرد، سپس سنسور دوم که از نوع wide-angle است وارد عمل می شود، این سنسور در واقع فاصله شی اصلی از دوربین را تشخیص می دهد. در صورت استفاده همزمان از این دو سنسور عکسی با پس زمینه تار نتیجه می شود که تمرکز عکس بر روی شی اصلی گذاشته شده است. این سیستم به خوبی از nine-layer depth map استفاده می کند، بدین ترتیب بخش هایی از عکس که می توانند نزدیک تر باشند را تار می نماید و پس زمینه را با شدت بیشتری محو می کند.

این موضوع که هنوز تمامی ویژگی ها و امکانات آماده نبوده و در فاز بتا می باشند چندان خوشایند نیست، اما با این وجود در آینده ای نزدیک تمامی مشکلات برطرف خواهد شد و در هفته ها یا ماه های آینده نسخه کامل را دریافت خواهیم کرد.

Portrait Mode تنها ویژگی جدید در آی او اس 10.1 نمی باشد، اما از اهمیت زیادی برخوردار است و در این نسخه بسیاری از باگ های سیستم عامل نیز برطرف شده اند.

 

http://www.tech2.rizlys.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید