اپل خبر از نخستین کاهش در فروش گوشی های آیفون می دهد

اپل خبر از نخستین کاهش در فروش گوشی های آیفون می دهد

اسمارت فون ها جزء جدایی ناپذیری از زندگی روزمره ما شده اند و تصور زندگی بدون آنها امکان پذیر نیست، افراد مرتبا در حال خرید گوشی های جدید و به روز نگه داشتن مدل گوشی های خود هستند، گوشی های اندرویدی و آیفون ها در این پیکار رقبای یکدیگر محسوب می شوند که هریک با ارائه امکانات و قابلیت های جدید سعی دارند تا درآمد بیشتری را عاید خود کنند. گوشی های آیفون طرفداران بیشماری در سراسر دنیا دارند و اپل همواره به دنبال افزایش شمار مشتریان خود می باشد. اما شرایط همیشه بر وفق مراد پیش نمی رود و آخرین گزارشات دریافتی از درآمد اپل کمی ناامیدوارکننده بوده است، علی رغم پیش بینی های مدیرعامل کمپانی تیم کوک و تیم او، اپل افت چشم گیری را در ماه ژانویه تجربه کرده است.

در 26 آوریل اپل آنچه را که بسیاری از متخصصان این صنعت پیش بینی کرده بودند به تایید رسانده و برای اولین بار از زمان رونمایی گوشی های آیفون در سال 2007 تاکنون، افت در فروش گوشی ها را به ثبت رسانید.

باارزش ترین کمپانی جهان تعداد گوشی های آیفون کمتری را نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته به فروش رسانید، به طوری که این میزان در سه ماهه دوم مالی از 61.1 میلیون به 51.2 میلیون رسیده، چیزی معادل 16 درصد کاهش که رقم چشم گیری می باشد.

blog_18244_1

این ارقام با 51 میلیونی که تحلیل گران صنعت برای سه ماهه نسخت پیش بینی کرده بودند، هم خوانی دارد. ممکن است این فروش رو به کاهش ریشه در این داشته باشد که مردم دیگر مانند گذشته نسبت به گوشی هایی که به تازگی رونمایی شده اند، علاقه مند نیستند. افرادی که تا چندین سال پیش نیز از انتشار گوشی های جدید سخن می گفتند، این روزها دیگر علاقه چندانی به این موضوع ندارند و این بخش در روتین افراد کم رنگ تر شده است.

امروزه گوشی ها امکانات و تغییرات چشمگیری را نسبت به چندین سال پیش ارائه نمی دهند و همین شرایط سبب شده تا افراد مانند گذشته هر ساله اقدام به تعویض گوشی های خود و خرید مدل های جدید نکنند. برای نمونه آیفون 6 اس و 6 اس پلاس را در نظر بگیرید که پرچمداران کنونی کمپانی اند، این گوشی ها امکانات چندان جدید و دور از انتظاری را ارائه نمی دهند که مردم حاضر باشند گوشی های قدیمی خود را کنار گذاشته و این گوشی ها را خریداری نمایند.

در طول جلسه، کوک بیان داشت که وضعیت نامساعد در نرخ تبادل ارز یکی از دلایلی است که این کاهش در فروش را موجب شده، کشور چین، یکی از مهم ترین مارکت های کمپانی که در اواخر سال گذشته 32.1 درصد از فروش گوشی ها را از آن خود کرده بود، هم اکنون در وضعیت اقتصادی نابسامانی قرار گرفته است. برای برخی افرد این کاهش مورد انتظار بود، بسیاری از سرمایه گذاران بر این باورند که فروش آیفون دیگر به مرز اشباع خود رسیده و افرادی که مایل به داشتن گوشی های آیفون هستند، در حال حاضر یکی از این گوشی ها را در دست دارند و این امر مخصوصا برای مشتریانی که ساکن ایالات متحده آمریکا هستند صدق می کند.

به بیان Neil Saunders مدیر Neil Saunders که یک شرکت تحقیقاتی است "اپل نیازمند ارائه یک نوآوری جدید و محصولی خاص است که چیزی بیشتر از بهبودهای تدریجی اعمال شده بر روی محصولات کنونی باشد. این راهکار تنها راه چاره ای است که کمپانی توسط آن می تواند جان تازه ای به فروش خود بخشیده و میزان آن را افزایش دهد."

 

http://www.techtimes.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید