اپل نام گوشی 4 اینچی جدید خود را تعیین کرد

اپل نام گوشی 4 اینچی جدید خود را تعیین کرد

کمپانی اپل در حال کار بر روی یک گوشی جدید است که از نظر اندازه کوچک تر از گوشی های آیفون کنونی یعنی 6 اس می باشد، این گوشی جدید یک صفحه نمایش 4 اینچی را در خود جای می دهد و از جنبه های گوناگون مشابهت های زیادی با گوشی آیفون 5 اس که در سال 2013 از سوی کمپانی اپل عرضه شد دارد، اما تجهیزات درونی این گوشی جدید جهت رقابت با مدل های کنونی ارتقا یافته اند. از آنجایی که این گوشی نسخه ارتقا یافته از گوشی آیفون 5 اس اپل می باشد، انتظار می رفت تا کمپانی آن را آیفون 5SE بنامد، اما مبنی بر گزارشات دریافتی از سوی 9to5Mac اپل تصمیم دارد تا عدد 5 را از نام گوشی حذف کرده و آن را آیفون SE بنامد.

blog_17014_1

در شرایطی که بسیاری از سازندگان گوشی به ساخت گوشی هایی با صفحات نمایش بزرگ تر گرایش پیدا کرده اند و در گوشی های جدید کمپانی اپل یعنی آیفون 6 اس و 6 اس پلاس نیز شاهد آن هستیم، برگزیدن نام SE برای گوشی جدید کمی عجیب است و این موضوع آن را در موقعیتی جداگانه نسبت به همتاهای خود با صفحات بزرگ تر قرار می دهد. از طرفی حفظ عدد 5 در نام این گوشی در حالی که اکنون نسخه 6 از آیفون در بازار موجود است احتمال دارد کاربران را کمی سردرگم کرده و آنها گوشی را به عنوان یک نسخه قدیمی قلمداد کنند که خود می تواند به میزان فروش این گوشی جدید لطمه وارد نماید.

گوشی SE مایل است تا جایگزین گوشی 5 اس در خط تولید کنونی آیفون شود، از طرفی این گوشی نسبت به نسخه پیشین خود بسیار قدرتمندتر بوده و پردازشگری A9 را که در گوشی 6 اس نیز استفاده شده، در خود جای داده است، گوشی مذکور میزبان دوربین 8 مگاپیکسلی، اسکنر اثر انگشت و NFC برای استفاده از Apple Pay است، امکانات مشابهی که در گوشی 6 اس نیز جای دارند.

اپل با کنار گذاشتن فروش 5 اس، فضا را برای فروش SE آماده سازی می کند و برای افرادی که به دنبال گوشی آیفون با ابعاد کوچک تر از اندازه معمول 5 اینچ و یا بزرگ تر هستند، این گوشی گزینه ای مناسب به نظر می رسد. انتظار می رود که این گوشی جدید اپل در رویداد اپل که در 15 ماه مارس به وقوع می پیوندد و هم زمان با رونمایی از آیپد پروی 9.7 اینچی جدید و مجموعه ای از اپل واچ های جدید اپل معرفی شود.

 

http://www.eteknix.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید