اپ استور درآمد بیشتری را نسبت به گوگل پلی عاید توسعه دهندگان می نماید

اپ استور درآمد بیشتری را نسبت به گوگل پلی عاید توسعه دهندگان می نماید

اندروید اپلیکیشن ها و کاربران بیشتری را نسبت به آی او اس دارد، اما از نظر درآمدزایی برای توسعه دهندگان این سیستم عامل در وضعیت چندان مطلوبی قرار ندارد. در سه ماهه آخر، اپ استور کمپانی اپل دو برابر درآمد بیشتری را نسبت به گوگل پلی برای توسعه دهندگان به همراه داشت.

اندروید همواره با مسئاله درآمدزایی برای توسعه دهندگان اپلیکیشن دست و پنجه نرم کرده و قابلیت سایدلود کردن پکیج نرم افزار یکی از مشکلات عمده در اندروید است.

blog_19933_1

حتی با وجود پیشرفت اندروید در طول این سال ها باز هم این مشکل هم چنان وجود دارد، سهم مارکت اندروید هم اکنون دو برابر آی او اس می باشد، اما پلتفرم گوگل هنوز هم بسیاری از توسعه دهندگان اپلیکیشن و بازی سازان را از لحاظ مالی ناامید کرده است.

با استناد به آخرین آمار منتشر شده از شرکت تجزیه و تحلیل موبایل App Annie، گوگل پلی در سه ماهه دوم 2016 میزبان دو برابر دانلودهای بیشتری نسبت به آی او اس شده، این وضعیت در شرایطی است که توسعه دهندگان آی او اس دو برابر درآمد بیشتری را کسب نموده اند و آنطور که پیداست چین سهم زیادی در این وضعیت داشته است.

چین با پشت سر گذاشتن آمریکا، هم اکنون بزرگ ترین مارکت برای اپلیکیشن ها و بازی های موبایل قلمداد می شود و این شرایط به لطف رشد انبوه تقاضا برای بازی های مولتی پلیر آنلاین پیش آمده و دسته بندی بازی ها 75 درصد از درآمد را برای آی او اس تولید کرده است.

از سوی دیگر گوگل در حال حاضر امکان ارائه گوگل پلی در چین را ندارد و این شرایط به سبب برخی از محدودیت های منطقه ای است، از این رو اپلیکیشن ها و بازی های اندروید در این کشور هیچ درآمدی را تولید نمی کنند.

تا زمانی که این وضعیت تغییر پیدا نکرده و گوگل نیز مشکل استفاده غیرمجاز از اپلیکیشن های اندروید را برطرف نکند، احتمال دستیابی گوگل پلی به موقعیت اپ استور از نظر میزان درآمد بسیار نامحتمل می نماید و از این رو آی او اس گزینه نخست برای بسیاری از توسعه دهندگان می باشد.

 

http://www.cultofmac.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید