اگر دکمه Home آیفون 7 شما کار نمی کند نگران نباشید، اپل راه حلی برای آن اندیشیده است

اگر دکمه Home آیفون 7 شما کار نمی کند نگران نباشید، اپل راه حلی برای آن اندیشیده است

کمپانی اپل سعی دارد در تمامی محصولات خود چیز جدیدی را به مشتریان خود عرضه کند و دکمه Home آیفون یکی از قابلیت هایی بود که در نسخه 7 میزبان تغییراتی شد، دکمه این مدل از گوشی به شکل فیزیکی قابل فشار دادن نیست و این شرایط جوانب مثبت خود را در پی دارد، برای نمونه این دکمه جابجا نمی شود و در نتیجه قطعات شکستنی گوشی کمتر شده اند، اما در کنار جوانب مثبت برخی نقاط ضعف نیز به چشم می خورند، چنانچه دکمه بنا بر هر دلیلی کار نکند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ کاربران در این شرایط چه کاری می توانند انجام دهند؟

خوشبختانه کمپانی اپل چاره ای برای این مشکل اندیشیده و راه حلی را در اختیار کاربران خود قرار داده که به تازگی کشف شده است. در مطلبی از MacRumors، کاربری به نام iwayne این موضوع را روشن کرد که اپل یک راه حل موقت در اختیار کاربران قرار داده و در صورتی که دکمه کار نکند، نیازی به مراجعه به مغازه و رفع مشکل از سوی آنها نیست.blog_23961_1

همانطور که در اسکرین شات بالا نیز مشخص است، زمانی که آی او اس تشخیص دهد که دکمه Home درست کار نمی کند، اقدام به نمایش یک دکمه بر روی صفحه نمایش گوشی خواهد کرد که عملکردی مشابه دکمه Home اصلی دارد. البته این دکمه Home از نوع onscreen چیز جدیدی نیست و از طریق گزینه های Accessibility در تنظیمات آی او اس می توانید به آن دسترسی پیدا کنید، اما نمایش این دکمه به عنوان یک جایگزین موقتی، یک پیاده سازی عاقلانه از سوی اپل تلقی می شود.

در این باره که چه چیزی موجب اختلال در عملکرد دکمه Home می شود اطمینان کامل نداریم، زیرا هیچ بخش متحرکی وجود ندارد، اما در صورتی هم که دکمه از کار باز ایستد، این قابلیت تعبیه شده بسیار به کار خواهد آمد.

 

http://www.ubergizmo.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید