بازگشت Jeff Vogel به عرصه ساخت بازی

بازگشت Jeff Vogel به عرصه ساخت بازی

Jeff Vogel، برنامه نویس مستقل RPG، بعد از غیبت طولانی مدت در این عرصه، دوباره با iOS در زمینه ساخت بازی همکاری خواهد نمود و موتور بازی خود را برای بار دیگر به کار خواهد انداخت. 9f501fd7d974d3d0deceefbb5633f4e5در ماه آوریل، Vogel اپل را به سختی مورد انتقاد و سرزنش قرار داد، با این ادعا که پلت فرم موبایلی که شرکت از آن استفاده می کند، مشکلاتی برای برنامه نویسان بوجود آورده و اپل کوچکترین توجهی به آن نمی نماید. او با این کار عنوان خود را از شرکت اپل حذف و بیان کرد که دیگر به برنامه نویسی برای این شرکت نمی پردازد. او در وبلاگی با ارائه متنی بسیار طولانی، تمامی مشکلات خود را در این باب شرح داد و درباره ادامه کار خود بر روی سری Avadon از iOS توضیحاتی داد و با بهانه کردن سن و سلامتی خود، دلیل چنین اقدامی را توجیه نمود، ولی بیان کرد که وضعیت او رو به بهبود است. او بیان کرد "بعد از توقف کار بر روی iPad، چند روزی را با افسردگی و ترحم سپری کردم، این حالت برای اولین بار برای من بوجود آمده بود و احساس کردم که کاری را که هم اکنون در حال اجرای آن هستم باید برای مدتی به طور کامل کنار بگذارم. هر کسی ممکن است در زندگی خود با ناتوانی مواجه شود، اما با این وجود رویارویی با این واقعیت بسیار دشوار است." پس از ملاقات با پزشک و اختصاص زمان بیشتر به سلامتی، خوشبختانه انرژی Vogel دوباره بازگشت. "اولین کاری که پس از بازیابی قدرت و توانم انجام دادم، شروع طراحی گسترده و قدرتمند بازی آینده ما، یعنی Avadon 3 بود تا از این طریق بتوانم مشکلات و مسائلی را که از اولین روز ساخت این بازی با آنها درگیر بودیم، برطرف کنم. من خواستار رفع آنها برای Avadon 2 بودم، ولی به دلیل خستگی از پس این کار بر نیامدم. خستگی بیش از حد باعت شد من دو سال را برای نوشتن آن بازی، حتی به صورت ناقص اختصاص دهم." "پس از متقاعد کردن خود برای شروع دوباره، به جنگ با iPad باز گشتم. این یک الزام برای من بود، البته نه برای پول و یا روابط عمومی، بلکه به خاطر غرور و اعتماد به نفس، زیرا هیچگاه دوست نداشته ام برای برای چالش های موجود، ترس به دل خود راه دهم." Vogel موتور خود را بازنویسی کرد و چگونگی برنامه نویسی برای iPad را فرا گرفت.

"چند روز کار مداوم، به دور از خانواده، چیزی بود که باید انجام می شد، اما خوشبختانه من دوباره موتور خود را به کار انداختم. البته هنوز هم به مقداری برنامه ریزی و تست نیاز دارم، گاهی بازگشت به حرف اول خود تا حدودی تحقیرآمیز است."

"افرادی که برای شما بازی خلق می کنند نیز انسانند، سن آنها نیز بالا می رود و ناتوان می شوند، بنابراین صبر پیشه کنید و با بخشش از آنها حمایت کنید."

http://www.develop-online.net برگرفته از

اینها را هم بخوانید