بازی Pokémon GO در عرض دو هفته 30 میلیون دانلود را از آن خود کرد

بازی Pokémon GO در عرض دو هفته 30 میلیون دانلود را از آن خود کرد

حدود دو هفته پیش بازی Pokémon GO سر و صدای زیادی را در مارکت های مختلف ایجاد کرد، این بازی به سرعت توانست بین کاربران محبوبیت یافته و در صدر بازی های گوگل پلی و اپ استور اپل قرار گیرد. Pokémon GO در اولین روز انتشار خود به پرفروش ترین بازی تبدیل شد و بیشتر از اسنپ چت مورد استفاده روزانه قرار گرفت و هم اکنون به موفقیت ارزشمند دیگری دست یافته است.

Pokémon GO تنها 7 روز پس از انتشار 10 میلیون دانلود را از آن خود نمود و تمامی رکوردهای کنونی را شکست و حتی بازی هایی مانند Clash Royale ،Candy Crush Jelly Saga و Angry Birds 2 را نیز پشت سر گذاشت و هم اکنون این میزان دانلود برای بازی سه برابر شده و 30 میلیون دانلود برای بازی به ثبت رسیده است، این رقم درآمد 35 میلیون دلار را برای سازنده بازی به همراه داشته است. بازیکنان Pokémon GO بیشتر از آنکه زمان خود را صرف کار در اپلیکیشن هایی مانند فیسبوک، اسنپ چت، توییتر و اینستاگرام کنند، به انجام این بازی می پردازند و این میزان محبوبیت با در نظر گرفتن این موضوع که بازی هنوز در تمامی مارکت های عمده منتشر نشده اهمیت پیدا می کند، ژاپن که زادگاه سری بازی های پوکمون است، هنوز این بازی را در مارکت های خود ندارد، این کشور در مقایسه با سایر مارکت های جهان، بیشترین میزان درآمد به ازای کاربر را تولید می کند.

blog_19906_1

عدم وجود انتشار رسمی بازی در مارکت ها مانعی برای کاربران از انجام بازی نیست، چرا که آنها نسخه های سرقت شده از بازی را نصب نموده و مورد استفاده قرار می دهند، اما نینتندو نیز سخت در تلاش برای جلوگیری از توزیع نسخه های غیرمجاز از بازی می باشد. با گسترش دسترسی بازی Pokémon GO احتمال زیادی دارد که این ارقام افزایش چشمگیری پیدا کنند و موفقیت بازی را چند برابر نمایند.

موفقیت این بازی نه تنها در گروی محبوبیت فرانچایز پوکمون، بلکه در گروی یبک منحصر به فرد و خلاقانه آن می باشد. این بازی از سیستم جی پی اس گوشی برای ردیابی موقعیت کاربر استفاده کرده و به او برای یافتن پوکمون یاری می رساند، سپس با کمک دوربین و حسگرهای گوشی و تکنولوژی واقعیت افزوده پوکمون را در دنیای واقعی کاربر به نمایش می گذارد. این روش جدید و جالب انجام بازی های موبایل کاربران را شیفهت خود کرده است.

به هیچ عنوان نمی توان موفقیت و محبوبیت پوکمون را انکار کرد، اما این آمار ارائه دهنده درک بهتری از میزان محبوبیت آن می باشند، گسترش بازی در مارکت های بیشتر تاثیرگذاری آن را مشخص می نماید و باید تا آن زمان منتظر بود.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید