باگی در آی او اس 9.3 امکان ساخت فولدرهای دایره ای از آیکون ها را می دهد

باگی در آی او اس 9.3 امکان ساخت فولدرهای دایره ای از آیکون ها را می دهد

باگ های موجود در آی او اس جالب نیستند و معمولا اختلالاتی را در گوشی یا تبلت شما به وجود می آورند. اما به ندرت نیز این باگ های پیش آمده کمی هیجان انگیز می گردند، باگی که جدیدا پیدا شده کمی غیرمنتظره و جالب است، بدین ترتیب که می توانید کاری کنید که تمامی فولدرهای اپلیکیشن به جای مستطیل هایی با گوشه های گرد، به صورت دایره ای نمایش داده شوند.

این باگ در نسخه های 9.3 و 9.3.1 از آی او اس پیدا شده و زمانی به وجود می آید که بخواهید یک تصویر پس زمینه 3*3 پیکسل را برای گوشی خود ست کنید، این اقدام تمامی فولدرها را به شکل دایره نشان می دهد.

blog_18393_1

در زیر نحوه انجام این ترفند جادویی به همراه چند تصویر پس زمینه با ابعاد 3*3 در اختیار شما قرار داده شده است. توجه داشته باشید که چنانچه در منوی تنظیمات Accessibility گزینه Reduce translucency را روشن کرده باشید، دیگر فولدرها به صورت دایره ای نمایش داده نخواهند شد.

1. دانلود چندین تصویر پس زمینه

با باز کردن لینک http://imgur.com/a/cxlPf بر روی گوشی مجموعه ای از 52 تصویر 3*3 برای شما نمایش داده می شود که تقربیا تمامی رنگ های جالب را در خود جای داده است، هریک از آنها را از صفحه وب در Camera Roll خود ذخیره کنید، این کار با فشار طولانی بر روی تصویر و انتخاب Save Image انجام می پذیرد.

blog_18393_2

2. تصویر پس زمینه را ست کنید

گام بعدی پس از دریافت این تصاویر پس زمینه ست کردن آنها بر روی گوشی می باشد. برای این کار لازم است تا به بخش تنظیمات گوشی رفته و Wallpaper را بزنید، سپس با انتخاب Choose a New Wallpaper، بر روی دایرکتوری های Camera Roll یا My Photo Stream رفته و آن تصویری را که دوست دارید انتخاب نمایید. گزینش Still یا Perspective هیچ فرقی ندارد، اعمال این تصویر پس زمینه جدید برای صفحه خانه برای مشاهده نتیجه کار الزامی است، بدین ترتیب فولدرهای شما به صورت دایره ای به نمایش در می آیند.

blog_18393_3

3. فولدرهای دایره ای شکل!

حال با مراجعه به صفحه خانه فولدرهای مستطیل شکلی که به آنها عادت داشتید به صورت دایره ای نمایش داده می شوند، فولدرهایی که توسط اپل ساخته شده اند همان ظاهر قبلی خود را حفظ خواهند کرد، اما فولدرهایی که شما ساخته اید، گرد می شوند.

blog_18393_5

http://www.phonearena.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید