اپلیکیشن PhotoScan

با اپلیکیشن PhotoScan عکس های چاپی قدیمی خود را به دنیای دیجیتال بیاورید

امروزه عکس های چاپ شده، دیگر محبوبیت گذشته خود را از دست داده و تمامی عکس ها در دل گجت های دیجیتال جای می گیرند، همین شرایط نیز گوگل را بر آن داشته تا اپلیکیشن جدیدی روانه بازار کند که برای اسکن تصاویر چاپی ساخته شده و برای این کار دوربین اسمارت فون را مورد استفاده قرار می دهد. اپلیکیشن Microsoft Office Lens برای اسکن داکیومنت ها و عکس های قدیمی توسط بسیاری از کاربران مورد استفاده قرار گرفته است، اما اپلیکیشن جدید گوگل به نام PhotoScan مدعی است که قادر به اسکن تصاویر چاپی با رزولوشن بالا می باشد و با کمک آن می توانید روح و جان تازه ای به عکس های قدیمی و خاک گرفته خود دهید و حتی آنها را در کلود هم ذخیره نمایید.

این اپلیکیشن از کاربر می خواهد تا 4 عکس مجزا از عکس چاپ شده خود بگیرد، سپس اپلیکیشن وارد عمل می شود و با کنار هم قرار دادن این تصاویر، یک نسخه با کیفیت از عکس را تولید می کند که از رزولوشن بالایی برخوردار است. معمولا عکس های گرفته شده از روی عکس چاپی، کیفیت چندان خوبی ندارند و انعکاس نور در آنها دیده می شود، اما PhotoScan با بهره گیری از تکنولوژی عکاسی محاسباتی افکت های ناخواسته را از تصویر حذف می کند، علاوه بر این تکنولوژی تشخیص خودکار لبه ها نیز به اپلیکیشن یاری می رساند و عکس ها را با اندازه های مناسب بریده و جهت آن را نیز در صورت نیاز عوض می کند.

اپلیکیشن PhotoScan

این اپلیکیشن تنها در عرض چند ثانیه نسخه دیجیتال باکیفیتی از عکس شما را تحویل می دهد، اپلیکیشن لبه ها را تشخیص می دهد، تصویر را مرتب می کند، در جهت مناسب می چرخاند و نور اضافی را حذف می نماید. تصاویر اسکن شده را می توان تنها با یک ضربه در Google Photos ذخیره کرد، بدین ترتیب عکس ها سازماندهی شده و می توان به راحتی آنها را جستجو کرده و به اشتراک گذاشت، امکان بکاپ گیری از عکس ها با بیشترین رزولوشن و به طور رایگان نیز میسر می باشد. جستجو برای عکس های اسکن شده به سادگی امکان پذیر بوده و تنها کار لازم جستجوی عبارت "scan" در Google Photos است، با این کار تمامی عکس های اسکن شده به نمایش در خواهند آمد.

با کمک اپلیکیشن PhotoScan گوگل مشکل دیجیتالی کردن عکس های چاپی را هدف قرار داده و تا حدودی برطرف نموده است. یکپارچگی با Google Photos خیال شما را از بابت حفظ خاطرات قدیمی راحت می کند و می توانید تنها با یک ضربه، هر زمان که بخواهید به عکس های خود دسترسی داشته باشید. فضای ذخیره سازی نامحدود با کیفیت بالا که در Google Photos وجود دارد، در دیجیتالی کردن عکس های قدیمی یاری گر شما خواهد بود. اپلیکیشن مذکور هم اکنون در اندروید و آی او اس در دسترس کاربران قرار گرفته و از سوی دیگر گوگل خبر از قابلیت های بهبود خودکار و فیلترهای جدیدی برای Google Photos داده که برای نمونه می توان به فیلتر آبی تیره اشاره کرد که هنگام عکس گرفتن همزمان دریا و آسمان، به کار خواهد آمد.

 

http://techpp.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید