ترفندهای کار با کروم

با این 11 ترفند ساده تجربه کار با کروم را بهبود بخشید – بخش اول

گوگل کروم یکی از پرطرفداران ترین مرورگرهای جهان است که هم در کامپیوترها و هم در اسمارت فون ها کاربران بیشماری دارد. این مرورگر یکی از پرسرعت ترین گزینه های در دسترس برای وبگردی است که امکانات کاربردی متعددی را نیز در خود جای داده است. با در نظر گرفتن این کاربرد و محبوبیت گسترده، در این مقاله قصد داریم به نکات و ترفندهایی بپردازیم که به کمک شما می آیند تا سریع تر و حرفه ای تر از قبل با کروم کار کنید، با ما همراه باشید.

ترفندهای کار با کروم

1. کپی، بریدن و الصاق آدرس های وب

با کمک ابزار کپی و الصاق اندروید می توانید آدرس صفحات وب از وب سایت های موردعلاقه خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید، برای این کار کافی است بر روی URL وب سایت کلیک کرده و برای چند ثانیه انگشت خود را بر روی اشاره گر نگه دارید. چنانچه از نسخه مارشمالوی اندروید استفاده می کنید، علاوه بر گزینه های کپی و الصاق گزینه دیگری برای اشتراک گذاری و جستجو برای عبارت های خاص در Google Now را نیز مشاهده خواهید کرد.

ترفندهای کار با کروم

2. افزایش سرعت بارگذاری صفحه با استفاده از Brotli

فعال سازی Brotli سرعت بارگذاری صفحه را بهبود می بخشد، برای این کار باید یک صفحه جدید در مرورگر باز کنید و URL زیر را وارد کنید:

Chrome://flags/#enable-brotli

در صفحه ای که باز می شود چندین گزینه را مشاهده خواهید کرد و در بالای صفحه بخشی با رنگ زرد وجود دارد، این بخش Brotli Coding نام دارد و باید از منوی Default گزینه Activate یا Enabled را انتخاب کنید، پس از این کار کروم را ری استارت نموده تا تغییرات اعمال شود.

ترفندهای کار با کروم

3. غیرفعال کردن تب های باز بین اپلیکیشن ها در مولتی تسکینگ

از اندروید 5.0 به بعد، تب های recent کروم بر روی یکدیگر و بین سایر اپلیکیشن ها باز می شود که ممکن است موجب گیج شدن کاربر شود، اما خوشبختانه می توانید جلوی این کار را بگیرید. برای این کار کروم را باز کرده، بر روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک و به بخش Settings > Merge tabs and apps > Disable بروید، با این کار سرعت مرورگر افزایش پیدا کرده و نظم و ترتیب بیشتری به آن داده می شود.

4. جابجایی سریع بین تب ها

اگر اقدامات بالا را انجام داده باشید، از مزیت دیگری نیز برخوردار خواهید شد و می توانید به شکل سریع بین تب ها جابجا شوید، برای این کار کافی است نوار آدرس را به سمت چپ یا راست درگ کنید. همانطور که می دانید استفاده از جسچرهای مختلف در اندروید امکان پذیر است و در این مقاله 10 جسپر را گرد هم آوردیم که تجربه کاربری اندروید و کار با کروم را بهبود می بخشند.

5. افزودن کلید میانبر به یک وب سایت در صفحه خانه گوشی

چناچه وب سایتی وجود دارد که به طور مرتب به آن سر می زنید، بهتر است برای صرفه جویی در زمان در صفحه خانه یک کلید میانبر برای آن صفحه درست کنید. برای این کار بر روی منو که با سه نقطه مشخصی شده ضربه زده و Add to home screen را انتخاب کنید. پس از آن یک برچسب مناسب برای آیکون انتخاب کنید که در صفحه خانه نمایش داده شود، فرآنید کار به همین سادگی می باشد.

ترفندهای کار با کروم

6. همگام سازی تب ها و محبوب ها با سایر دیوایس ها و گوشی ها

این قابلیت چندان جدید نیست، اما اغلب توسط کاربران استفاده نمی شود، در حالی که بسیار کاربردی است. برای استفاده از این قابلیت باید چندین گزینه را تنظیم نمایید. با استفاده از اکانت گوگل خود به تنظیمات کروم مراجعه کرده و همگام سازی یا همان sync را فعال کنید. پیش از انجام عملیات همگام سازی، کروم را بر روی کامپیوتر خود باز کرده و با همان اکانت گوگل در آن وارد شده و در بخش تنظیمات Sync را زده و مطمئن شوید که گزینه Open Tabs فعال می باشد.

ترفندهای کار با کروم

در مقاله بعدی با سایر ترفندهای کار با کروم آشنا خواهید شد، با ما همراه باشید.

 

https://www.androidpit.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید