با فعال سازی این تنظیمات مخفی در کروم از پرش صفحات وب خلاص شوید

با فعال سازی این تنظیمات مخفی در کروم از پرش صفحات وب خلاص شوید

مرورگر کروم کمپانی گوگل به طور پیش فرض بر روی بسیاری از گوشی های اندروید نصب شده و کروم یکی از سریع ترین، باثبات ترین و کاربردی ترین مرورگرهای در دسترس می باشد. اما این محصول نیز دارای برخی ویژگی های آزاردهنده می باشد، یکی از مشکلات کروم زمانی پیش می آید که در حال بارگذاری یک صفحه هستید و لینکی را مشاهده می کنید و می خواهید بر روی لینک بزنید، ولی یک عنصر دیگر از صفحه همان موقع بارگذاری شده و لینک جابجا می شود.

بسیاری از مرورگرها دارای مشکل مشابهی هستند، اما خوشبختانه کروم ترفندی را تعبیه کرده که با استفاده از آن می توانید از این مشکل جلوگیری کنید، اگر شما نیز از پرش صفحات وب در کروم خسته شده اید، با ما همراه باشید تا راه حل رفع این مشکل را به شما یاد دهیم.

تنظیمات مخفی 'Scroll Anchoring' را پیدا کنید

برای شروع کار در نوار آدرس مرورگر chrome://flags را تایپ کنید و دکمه Go یا Enter از کیبورد را بزنید. در صفحه باز شده در روی دکمه منو که با سه نقطه نمایش داده شده و در قسمت بالای صفحه قرار گرفته زده و بر روی Find in page کلیک کنید و عبارت Scroll Anchoring را در فیلد نمایش داده شده تایپ کنید، به این ترتیب می توانید بخش موردنظر از تنظیمات را پیدا کنید. به جای انجام جستجو در صفحه می توانید مستقیما با تایپ chrome://flags/#enable-scroll-anchoring در نوار آدرس به بخش موردنظر بروید.

blog_19584_1

فعال کردن Scroll Anchoring و راه اندازی مجدد کروم

در همان بخش بر روی منوی دراپ داون در زیر Scroll Anchoring رفته و Enabled را انتخاب کنید، پس از این کار دکمه Relaunch Now در قسمت پایین صفحه را بزنید.

با انجام این کار پرش در زمان بارگذاری صفحات متوقف می شود و می توانید به صورت دستی به هر قسمت از صفحه مراجعه کنید، کروم به طور خودکار صفحه را در همان جا نگه می دارد، حتی اگر محتوای اضافه ای در حال بارگذاری در پس زمینه باشد.

blog_19584_2

 

http://android.wonderhowto.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید