بزرگ ترین مسابقات بازی سازی در سطح خاورمیانه توسط بنیاد ایرانا برگزار خواهد شد

بزرگ ترین مسابقات بازی سازی در سطح خاورمیانه توسط بنیاد ایرانا برگزار خواهد شد

مدیر بنياد بازي سازي ایرانا: طبق درخواست های واصله از چندین سازمان و ارگان از استان های دیگر، برآن شدیم تا رویداد را به صورت "کارناوال ساخت بازی های رایانه ای" در تمامی 31 استان ایران ماراتن کشوری را برگزار کنیم و در نهایت یک مسابقه فینال بین تیم های برتر هر رویداد انجام پذیرد.

"ماراتن ساخت بازی ایرانا " تنها شروع یک حرکت بزرگ بود.

پيمان يعقوبي گفت: طبق درخواست های واصله از چندین سازمان و ارگان از استان های دیگر، برآن شدیم تا رویداد را به صورت "کارناوال ساخت بازی های رایانه ای" در تمامی 31 استان ایران ماراتن کشوری را برگزار کنیم و در نهایت یک مسابقه فینال بین تیم های برتر هر رویداد انجام پذیرد.

مسابقات فینال مجموعا با حضور 100 تیم برگزار می شود،که با توجه به شرکت سه تیم اول هر مارتن 93 تیم خواهد شد و 7 تیم آزاد نیز به انتخاب هیئت داوران برگزار خواهد شد.

مکان برگزاری مسابقات فینال ، برج میلاد تهران خواهد بود و تیم های برتر جوایز بالای صد میلیون تومانی دریافت خواهند نمود.

وي افزود: برای سهمیه 7 تیم آزاد،تعداد 7 تیم را از کشورهای مخلف در فینال شرکت دهیم و هم اکنون در در حال رایزنی برای این موضوع هستیم.

مدير بنياد ايرانا اظهارداشت : برای برگزاری مسابقات بزرگی در این سطح، نیاز به همکاری مالی و لجستیکی سازمان های مرتبط مانند انجمن بازی سازان مستقل و بنیاد ملی بازی های رایانه ای کاملا محسوس است و ما منتظر پاسخ سازمان های مرتبط برای همکاری در این موضوع می باشیم.

يعقوبي خاطرنشان كرد: برگزاری این مسابقات بزرگ، اکوسیستم ساخت بازی های رایانه ای را در همه ی کشور به صورت متوازن رشد می دهد و از این حیث شاید تنها جشنواره ای باشد كه نگاه ویژه ای به پررنگ کردن شهرستان ها  داشته است.

منبع:

http://www.tabnakgolestan.ir

اینها را هم بخوانید