بهترین روش ها برای نمونه سازی تجربه کاربری موبایل - بخش دوم

بهترین روش ها برای نمونه سازی تجربه کاربری موبایل - بخش دوم

در مطلب قبلی چندین روش جهت خلق یک تجربه کاربری بسیار خوب در موبایل شرح داده شد، در ادامه به سایر روش های کاربردی برای ارائه بهترین تجربه به کاربران موبایل خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

4. تجربه کاربری موبایل را به بهترین شیوه ممکن ارائه دهید

از دانش و آگاهی خود در زمینه قابلیت های موبایل بهره گرفته و بهترین نتیجه را از اپلیکیشن خود بگیرید. گوشی های امروزی بسیار زیبا و هوشمند می باشند و در کنار ویژگی های بسیار خوب که همواره در گوشی های مدرن دیده می شود، از قابلیت هایی همچون جی پی اس، دوربین دیجیتال، میکروفون، صفحه لمسی و غیره برخوردارند. به منظور ساخت اپلیکیشنی که در نهایت در گوشی های موبایل مورد استفاده قرار خواهد گرفت، باید از امکانات و قابلیت هایی که در دسترسند اطلاع پیدا کرده و از آنها به نفع خود استفاده کنید. علاوه بر این مهم است تا از بابت آگاهی خود از انواع رابط های کاربری در سیستم عامل های موبایل اطمینان حاصل کنید.

برای مثال طراحی برای موبایل نیازمند یک آگاهی کامل و نزدیک از پلتفرم های آی او اس و اندروید و عناصری که در قسمت بالای رابط کاربری اندروید و در قسمت پایین رابط کاربری آی او اس قرار می گیرند، می باشد. اهمیت قائل شدن برای سبک های طراحی، نکات و کنترل های رابط کاربری نیتیو مخصوص هر پلتفرم در طراحی و توسعه ورودی کاربر موبایل نقش بسزایی دارد.

یکی از ویژگی های خوب و کاربردی در ارتباط با نمونه سازی موبایل این است که می توانید به ساخت، شخصی سازی و اشتراک گذاری assetها و کتابخانه های ویجت پرداخته و نمونه های ساخته شده را تا حد ممکن واقع بینانه و عملی کنید و تجربه کاربری را از همان ابتدا تقویت نمایید.

5. همواره اقدام به تست بر روی گوشی واقعی نمایید

از طریق مدل سازی اپلیکیشن های موبایل می توانید اپلیکیشن را بر روی تمامی گوشی ها تست کرده و بازخوردهایی با جزئیات کامل از مشتریان، شرکا و کاربران بالقوه دریافت کنید و آگاهی خود در زمینه طراحی را تکمیل نمایید. چنانچه اول از همه به طراحی بصری، توسعه، تکمیل فرآیند تولید و سپس تست اپلیکیشن بپردازید، ممکن است مشکلاتی پیش بیاید، برای نمونه مشتری اپلیکیشن و طراحی آن را دوست ندارد؟ کاربر قادر به استفاده از آن نیست؟ چنانچه کار را با ساخت نمونه اولیه آغاز نکنید، فرصت کافی جهت تفکر درباره تمامی شرایط محتمل را نخواهید داشت.

یکی از ایده های خوب و کاربردی تکرار طراحی رابط کاربری با استفاده از نمونه سازی تعاملی است، بدین ترتیب می توانید اقدام به ساخت اپلیکیشن هایی نمایید که برای کاربران کاملا جذاب بوده و توجه کاربران را به خود جلب می کنند. با کمک یک نمونه واقع بینانه می توانید از بابت دریافت بازخوردهای واقعی از کاربران اطمینان حاصل نمایید. با هر تکرار موفقیت آمیز درس های ارزشمندی را فرا می گیرید و می توانید آنها را در پروژه طراحی بعدی خود اعمال کنید.

 

https://www.justinmind.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید