توسعه اپلیکیشن

به کمک این بازی های اندرویدی با زبان های برنامه نویسی آشنا شوید

استفاده از شیوه های سرگرم کننده و جذاب در یاد گرفتن هر چیز جدیدی مفید است. یکی از موضوعاتی که بسیاری از افراد مایل به یادگیری آن هستند، زبان های برنامه نویسی میباشد.

در این مطلب به معرفی چند بازی اندرویدی خواهیم پرداخت که شما را با زبان های برنامه نویسی آشنا میکنند. بعضی از آنها برای کودکان نیز مناسب بوده و میتواند در شغل آینده به کمک آنها بیاید.

برنامه نویسی و توسعه نرم افزار یکی از مشاغل موفق و پردرآمد است که در سال های آینده نیز مشاغل جدیدی را ایجاد خواهد کرد، از این رو آشنا شدن با توسعه نرم افزار به ضرر شما نخواهد بود.

در ادامه به معرفی برخی از بهترین بازی ها برای یادگیری زبان های برنامه نویسی برای اندروید خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

بازی های اندرویدی برای آشنایی با زبان های برنامه نویسی

 

Code Karts

Edoki Academy این بازی را برای کودکان پیش دبستانی ساخته و در Code Karts حرفی از زبان های برنامه نویسی زده نشده است. این بازی به کودکان کمک میکند تا بتوانند مسائل را به شیوه ای درست و منطقی حل کنند.

در نسخه رایگان بازی، کاربران میتوانند 10 مرحله مختلف را پشت سر گذارند و با شرایط و موقعیت های مختلف مواجه شده و از منطق خود برای پیشروی در مراحل بازی استفاده کنند.

نسخه پولی شامل بیش از 70 مرحله است و دو حالت دارد: حالت شخصی که بازیکن به تنهایی فرآیند یادگیری را طی میکند، حالت رقابتی که با دانش و اطلاعات خود با سایرین به رقابت میپردازید.

لینک دانلود بازی از گوگل پلی

 

RoboZZle

RoboZZle یک بازی معمایی است که سال ها پیش برای کامپیوتر های خانگی ساخته شد. هدف این بازی جمع آوری اقلام مختلف با کمک ربات است و با فراخوانی برخی توابع با پارامترهای منطقی میتوانید حرکاتی از بازی را انجام دهید.

RoboZZle شامل بیش از 1024 مرحله است که از چالش های ساده آغاز میشود و مراحل انتهایی سخت تر میشوند و شاید ساعت ها طول بکشد تا بتوانید راه حل را پیدا کنید.

لینک دانلود بازی از گوگل پلی

 

!Run Marco

!Run Marco یک بازی هیجان انگیز است که در آن با برنامه نویسی برای کامپیوتر آشنا میشوید. شما باید کاراکتر اصلی بازی را در مراحل مختلف هدایت کنید و چالش های جدید را بیابید.

در این بازی یاد میگیرید که چگونه مانند یک توسعه دهنده نرم افزار فکر کنید، برای این کار زبان برنامه نویسی Blockly که پروژه منبع باز گوگل برای یادگیری زبان های برنامه نویسی در پلتفرم های مختلف است، به کمک شما خواهد آمد.

این بازی از 10 زبان پشتیبانی میکند و توسط توسعه دهندگان متخصص طراحی شده و یک گزینه ایده آل برای افرادی است که میخواهند توسعه نرم افزار را شروع کنند، کودکانی هم که دوست دارند در حین باز چیز جدیدی یاد بگیرند نیز میتوانند این بازی را انجام دهند.

لینک دانلود بازی از گوگل پلی

 

 Code Warriors

این بازی سه لول به نام Coder ،Beginner و Warrior دارد که ساعت ها سرگرمی و هیجان و مبارزه استراتژیک بین ربات های غول پیکر را که از زبان های برنامه نویسی به عنوان سلاح های خود استفاده میکنند، در اختیار قرار میدهد.

برای انجام این بازی به دانش کدنویسی نیازی نخواهید داشت، چرا که بازی شامل دروس راهنما درباره زبان های

برنامه نویسی و توسعه کد از ابتدا تا انتهاست، تا اینکه به جنگجو (Warrior) تبدیل شوید!

به راحتی میتوانید پیشرفت خود در بازی را دنبال کرده و یا دروس قبلی را دوره کنید. اگر دوستان شما نیز این بازی را انجام میدهند، تنها با استفاده از اکانت فیسبوک خود آنها را به چالش بکشید.

لینک دانلود بازی از گوگل پلی

 

این بازی ها رویکرد متفاوتی نسبت به توسعه نرم افزار در اختیار شما قرار میدهند و شما را سرگرم کرده و مفاهیم اولیه را آموزش میدهند.

اگر اهل هیجان و یادگیری همزمان هستید، این بازی ها را امتحان کنید!

 

http://androiddeveloper.galileo.edu برگرفته از

اینها را هم بخوانید