بکاپ گیری در اندروید - Hellium Backup - قسمت سوم

بکاپ گیری در اندروید - Hellium Backup - قسمت سوم

در مقاله های قبلی سعی بر آن شد دو روش(روش اول،روش دوم) برای گرفتن بکاپ در گوشی های روت شده و روت نشده شرح داده شود، در ابن مقاله به توضیح روشی برای بکاپ گیری که کار را با کمک کامپیوتر انجام می دهد و به روت کردن گوشی نیازی ندارد می پردازیم. helium-appبکاپ گیری از طریق کامپیوتر Hellium گزینه خوبی برای حالتی است که root access ندارید. شما باید آن را هم بر روی گوشی و هم بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. پس از برقراری ارتباط می توانید بکاپ گیری Titanium را انجام دهید، کافی اطلاعاتی را که خواستار بکاپ گیری از آنها هستید انتخاب کرده و بقیه مراحل را با نرم افزار واگزار کنید. نسخه Pro به شما امکان بکاپ گیری زمان بندی شده و خودکار را نیز می دهد. چگونگی نصب  Hellium بر روی گوشی اندروید و کامپیوتر 1. اپلیکیشن Hellium را برای گوشی خود دانلود کنید. 2. Hellium را بر روی کامپیوتر خود نصب نمایید. 3. گوشی تان را توسط کابل USB به کامپیوتر خود وصل کنید. AndroidPIT-Helium-Backup-welcome-connect4. USB Debugging را برای گوشی خود فعال کنید. 5. از شما خواسته می شود نوع ارتباط USB را به PTP)camera mode) تغییر دهید. 6. از شما خواسته می شود RSA key کامپیوتر را تایید کنید. AndroidPIT-Helium-Backup-USB-debugging-connection-established7. در این مرحله یک علامت چک سبزرنگ که بیانگر در دسترس بودن بکاپ است در کامپوتر قابل مشاهده است. AndroidPIT-Helium-installed8. مشابه همین پیام را در گوشی خود نیز مشاهده خواهید کرد و می توانید ارتباط کوشی خود را از کامپیوتر قطع کنید. 9. توجه داشته باسید چنانچه شما گوشی خود را خاموش کنید مجبور خواهید شد مجددا به کامپیوتر خود وصل شوید. nexus-5-helium-backup-deچگونگی پشتیبان گیری در اندروید با استفاده از Hellium 1. دو قسمت در نسخه اندروید Hellium وحود دارد، Backup & Restore و Sync. قسمت اول امکان انتخاب اپلیکیشن ها به شما می دهد.

2. اگر خواستار ذخیره همه اپلیکیشن ها هستید به قست پایین صفحه بروید، در اینجا خلاصه ای از گزینه های بکاپ و امکان انتخاب همه اپلیکیشن ها به شما داده شده است.

AndroidPIT-Helium-Backup-app-data-only-app-backup 3. شما مختارید که از همه اپلیکیشن ها و اطلاعات و یا تنها از اطلاعات بکاپ تهیه کنید. برای گزینه اول ذکر این نکته ضروری است که در صورت بازیابی اطلاعات باید اپلیکیشن ها را به صورت دستی نصب کنید، همچنین اپلیکیشن هایی وجود دارند که Hellium قادر به بکاپ گیری از آنها نمی باشد که در زیر لیست شده اند. 4. بعد از زدن دکمه Backup باید مکان ذخیره سازی آن را مشخص کنید. AndroidPIT-Helium-Backup-backup-destination-cloud-services5. در قسمت Restore & Sync می توانید سرویس cloud را متصل نموده یا از حافظه داخلی برای این کار استفاده نمایید، امکان اتصال به گوشی های دیگر نیز وجود دارد.

6. بعد از انتخاب گزینه مورد نظر از غیر فعال بودن رمز برای بکاپ اطمینان حاصل کنید، پس از انجام این کار بکاپ گیری خاتمه می یابد.

AndroidPIT-Helium-Backup-encrypt-backup-backing-up 7. برای بازیاب بکاپ ها به قسمت Restore & Sync رفته و با انتخاب بکاپ آن را بازیابی کنید. AndroidPIT-Helium-Backup-PC-Download-server-runningبکاپگیری از طریق کامپیوتر برای افراد مبتدی برای این کار با یک کابل USB گوشی را به کامپیوتر وصل نموده و از طریق کامپیوتر وارد گوشی خود شوید. در اینجا پوشه هایی شامل عکس ها، فایل های صوتی – تصویری و پرونده های دیگر قابل مشاهده است. به راحتی آنها را در کامپیوتر خود کپی کنید، این کار زمانی که گزینه دیگری در دسترس نیست قابل استفاده می باشد. samrtphone-usb-laptop http://www.androidpit.com برگرفته از  

اینها را هم بخوانید