نقد و بررسی

13
8.4K
بییپ تونز
بییپ تونز

موضوع : صوت و موسیقی

قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

توجه : آخرین ویرایش این نقد و بررسی مربوط به ۱۳۹۲/۱۰/۱۸ و نسخه 1.1.1 این اپلیکیشن میباشد!

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن بییپ تونز

موسیقی از دیرباز آرامش بخش روح و روان بشر بوده و نشان از علاقه بی حد و اندازه انسان به این هنر دارد. اثرگذاری زمانی و مکانی بر روی موسیقی در طول تاریخ، باعث پیدایش سبک های متفاوت در آن گردیده و بدین ترتیب سلیقه همه افراد در این زمینه تامین شده است. در کشور ما نیز هنرمندان زیادی در این عرصه فعالیت میکنند که شامل نوازندگان، خوانندگان، ترانه سرایان و غیره میشوند و هرکدام از آنها طرفداران بیشماری دارند.

در ادامه برنامه “بییپ تونز” را معرفی میکنیم که با ترویج فرهنگ حمایت از هنرمندان عرصه موسیقی و خرید قانونی آثار آنها، ابزار مناسبی برای یافتن آلبوم ها و ترانه های محبوب شما میباشد. ما را در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراهی کنید.

بییپ تونز

رابط کاربری:

مهمترین ویژگی که در این نوع اپلیکیشن ها باید وجود داشته باشد، سرعت دسترسی بالا به قسمت های مختلف و استفاده راحت از امکانات موجود است. به هرحال مخاطبان این برنامه ها از هر طیفی خواهند بود و به همین دلیل رعایت موارد ذکر شده مهم و حیاتی میباشد. “بییپ تونز” با به کارگیری تکنیک های اصولی در این زمینه، از رابط کاربری روان و استانداردی بهره میبرد و میتوان امتیاز خوبی را به آن نسبت داد.

ظاهر این برنامه اندرویدی در عین حال که ساده به نظر میرسد اما نقاط قوت زیادی در خود دارد. به عنوان نمونه، میتوانیم به استفاده از رنگ های زنده با رعایت اصل هماهنگی، چیدمان مرتب فهرست ها فونت مناسب و آیکن های گویا اشاره کنیم. در کل باید گفت، قالب گرافیکی “بییپ تونز” هر کاربری را راضی میکند.

البته انتظار میرفت تولیدکنندگان اپلیکیشن فوق، دقت نظر بیشتری در طراحی آن صرف کنند تا شاهد ظاهری شیک تر و درخور نام آن باشیم. عدم نمایش عنوان صفحات در سربرگ، یکی از نواقص این برنامه میباشد.

 با توجه به موارد بالا، AppReview امتیاز ۴.۵ از ۵ را برای این بخش درنظر میگیرد.

بییپ تونز

کاربرد:

وجود بیش از ۴۰۰۰۰ آهنگ آماده برای دریافت، نکته مهمی میباشد که بدون تردید نظر شما را به این اپلیکیشن اندرویدی جذب خواهد کرد. “بییپ تونز” تقریبا همه سلیقه ها را تامین میکند و ترانه ها و آلبوم های موجود را در گروه هایی به صورت  آهنگ های داغ، آلبوم های داغ، ویژه ها، تازه ها و رایگان ها طبقه بندی کرده است. بدین ترتیب، این دسته بندی درکنار ابزار جستجوی برنامه، به شما در یافتن ترانه موردعلاقه یاری میرساند.

برای استفاده از تمامی امکانات این اپلیکیشن و مهمتر از همه دریافت فایل های صوتی، باید در آن ثبت نام نمایید که عملیات موردنظر برای این کار، به سرعت انجام خواهد گرفت. قابلیت جالبی که “بییپ تونز” را متفاوت میکند، امکان دانلود آهنگ ها به صورت تکی میباشد. حتی ترانه های موجود در یک آلبوم نیز به صورت مجزا در آمده اند و شما میتوانید هزینه هر کدام از آنها را به دلخواه و جداگانه پرداخت نمایید. لازم به ذکر است، امکان تست هر ترانه هم (به صورت پخش حدود ۱ دقیقه از آن) وجود دارد و خیال کاربران را از بابت دریافت آن آسوده میسازد.

بد نیست درمورد نحوه خرید در برنامه فوق نیز توضیحاتی بدهیم. این عملیات در “بییپ تونز”، از طریق سیستم خرید درون برنامه ای انجام میپذیرد. همچنین امکانات مفیدی مثل خرید و ثبت کد اعتبار، برای تسهیل در این امر به چشم میخورد که قابل توجه است. قابلیت ارسال نظر برای ترانه ها، بروزرسانی دستی و مشاهده لیست دانلودها و فایل های در حال دانلود نیز آخرین مواردی هستند که باید به آنها اشاره کنیم.

هرچند با وجود موارد ذکر شده، “بییپ تونز” وظیفه خود را به نحو احسن انجام میدهد اما هنوز هم کمبودهایی دارد که در صورت رفع آنها، کارایی بیشتری پیدا خواهد کرد. عدم دسته بندی دقیق تر آهنگ ها بر حسب نام هنرمندان، سبک موسیقی و گزینه های دیگر، از مهمترین کمبودهای این برنامه اندرویدی به شمار می آید. همچنین بهتر بود در صفحه مربوط به یک ترانه یا آلبوم، اطلاعات کامل تری از آنها نمایش داده شود.

درنهایت، AppReview امتیاز ۴.۵ از ۵ را به این بخش اختصاص میدهد.

بییپ تونز

 قیمت:

“بییپ تونز” رایگان است و دریافت آن برای علاقه مندان به موسیقی بسیار ارزشمند خواهد بود. به هرحال در اختیار داشتن چنین مجموعه بزرگی آسان نیست به خصوص وقتی که امکان دریافت ترانه های مورد علاقه نیز به راحتی فراهم نباشد. شما تنها هزینه آلبوم ها و آهنگ ها را پرداخت میکنید که در بسیاری از موارد، کمتر از قیمت فروشگاه های سطح شهر میباشد.

بنا به دلایل ذکر شده، AppReview امتیاز ۵ از ۵ را برای این بخش درنظر میگیرد.

پاورقی: شما کاربران محترم میتوانید برای استفاده از خدمات “بییپ تونز”، به وب سایت آن نیز مراجعه فرمایید.