تحلیلگران بر این باورند که میزان فروش آیفون 7 به اندازه آیفون 6 اس نخواهد بود

تحلیلگران بر این باورند که میزان فروش آیفون 7 به اندازه آیفون 6 اس نخواهد بود

با توجه به استقبال خوب طرفداران از گوشی جدید آیفون به نظر می رسد که حدس و گمان هایی که عملکرد نه چندان خوب گوشی آیفون 7 را پیش بینی کرده بودند بی اساس شدند، با این حال آتش این شور و هیجان سریعا فروکش کرد، چرا که گزارشات دریافتی اخیر از سوی تحلیلگران نشان می دهد که فروش سال به سال این گوشی حدود 25 درصد کاهش را به ثبت رسانده است.

یکی از تحلیلگران KGI Securities به نام Ming-Chi Kuo به AppleInsider گفته که مبنی بر مطالعات صورت گرفته، آنها بر این بارورند که فروش آیفون 7 به اندازه آیفون 6 اس نخواهد بود. پیش بینی و شایعات مربوط به اپل که از سوی Kuo منتشر می شود شهره خاص و عام است، از این رو شکی در میزان دقت و اعتبار مطالعات صورت گرفته از سوی او وجود ندارد.blog_23478_1

کمپانی پیش بینی کرده بود که اپل حدود 70-75 میلیون گوشی آیفون 7 را به فروش خواهد رساند که نسبت به 65 میلیون گوشی که در ابتدا پیش بینی شده بود بیشتر می باشد. آنها معتقدند که وضعیت پیش آمده برای گوشی های گلکسی نوت 7 به نفع اپل خواهد بود، اما شرایط یه این معنا نیست که کمپانی اپل چیز خارق العاده ای را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد، بلکه بیشتر به سبب بداقبالی سامسونگ است.

در اوایل سال اپل برای اولین بار از کاهش در فروش گوشی های آیفون خود خبر داد، مارکت اسمارت فون ها در وضعیت اشباع شده ای قرار دارد و اپل نیز اقدامی در راستای تجدید طراحی گوشی های آیفون نمی کند و شاهد طراحی غیرمنتظره ای از این گوشی ها نمی باشیم. احتمال می رود که آیفون 2017 با محفظه شیشه ای و صفحه نمایش OLED شرایط را کمی به نفع کمپانی بهبود دهد، اما وضعیت کنونی چندان فرقی با گذشته ندارد.

 

http://www.ubergizmo.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید