تشخیص غذای فاسد شده، امکانی احتمالی برای اسمارت فون های آینده

تشخیص غذای فاسد شده، امکانی احتمالی برای اسمارت فون های آینده

ما قادر به انجام امور فراوانی با استفاده از اسمارت فون ها هستیم، از سرگرمی های متعدد، اپلیکیشن ها و بازی ها و کتاب های مهیج گرفته تا تهیه لیست خرید و یا بروزرسانی موجودی برای کسب و کارهای کوچک. به لطف حسگرهای تعبیه شده در گوشی های هوشمند افراد قادر به کنترل سلامتی خود نیز می باشند، به کمک اسمارت فون های جدید به راحتی می توانید تعداد قدم های خود، کالری های سوزانده شده و حتی ضربان قلب خود را نیز اندازه بگیرید، تمامی این امکانات به بهبود سطح سلامت شما کمک شایانی می نمایند. جلوگیری از مسمومیت های غذایی یکی از مواردی است که اسمارت فون ها از انجام آن عاجزند، اما این واقعیت ممکن است در آینده نزدیک دستخوش تغییر شود، چرا که استارتاپ های متعددی در حال فعالیت بر روی یک تکنولوژی جدیدند که به افراد امکان اسکن غذا و آگاهی از مسمومیت های محتمل را می دهد.

blog_15421_1

کمپانی های مانند SCiO در حال کارند و موفق به ساخت اسکنرهای مولکولی بسیار کوچکی شده اند که در جهت بررسی نوع غذاهایی که می خوریم کاربرد دارند، این سیستم اطلاعات مهمی را در اختیار قرار می دهد از جمله می توان به ارزش های غذایی و حتی ترکیبات شیمیایی مواد غذایی آلوده که به بیماری ها و مسمومیت هایی منجر می شوند نیز اشاره کرد. تمامی این امکانات وابسته به اپلیکیشن ها و داده های تحلیلی است که در اختیار این سنسور کوچک قرار خواهد گرفت، اسکنرهای این سیستم هم اکنون نیز به قیمت 250 دلار در بازار موجودند، لذا مجموعه ای از اپلیکیشن ها نیاز است که با این اسکنرها ارتباط برقرار کرده و داده ها را به صورتی فابل فهم برای کاربران در معرض نمایش گذارد. قیمت این نوع اسکنر یکی از عوامل محدودکننده برای استقبال مشتریان در بازار خواهد بود، اما هر گونه تکنولوژی جدید در ابتدا با چنین شرایطی روبه رو است.

اندازه کوچک این سنسور جاسازی آن در اسمارت فون ها را امکان پذیر می سازد، بدون اینکه کوچک ترین خللی در عملکرد سایر سنسورهای موجود بوجود آورد.

کمپانی 6SensorLabs نیز اسکنر دیگری به نام Nima را تولید کرده که 250 دلار قیمت گذاری شده و به کمک افرادی که از بیماری سلیاک رنج می برند آمده است، این اسکنر پیش از آنکه غذا خورده شود وجود گلوتن در آن را بررسی می کند و از خطرات ناشی از خوردن غذاهایی با محتوای گلوتن جلوگیری می کند. این تکنولوژی برای کامل شدن به مدت زمانی نسبتا طولانی محتاج است، اما آنچه جالب است اینکه احتمال دارد افراد روزی قادر شوند به اسکن مواد با سطح مولکولی اما تنها با استفاده از اسمارت فون بپردازند.

 

www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید