تعمیرکار

معرفی، نقد و بررسی بازی تعمیرکارنسخه 1.4

امتیاز کاربران
3.33 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : معمایی
 • قیمت : ۲۰۰۰ تومان
 • حجم : 16.9 مگابایت
 • اندروید مورد نیاز : 1.6 و بالاتر
سازنده : زدسافت

در لیست سرگرمی های مختلفی که درطول عمر خود انجام داده ایم، بدون تردید بازی های فکری نیز جایی داشته اند. این موضوع تاریخچه کهنی دارد و بشر از دیر باز به انجام این نوع سرگرمی ها علاقه نشان داده است. به همین دلیل، انتشار عناوین مختلف بازی در این سبک و برای پلت فرم های مختلف دور از انتظار نبوده و در این میان، برخی از آنها محبوبیت ویژه ای در بین مردم دارند.

اگر شما نیز جزو طرفداران بازی های فکری هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی، نقد و بررسی بازی اندرویدی "تعمیرکار" بپردازیم.

تعمیرکار

گرافیک و رابط کاربری:

بخش عمده بازی فوق را منوهای آن تشکیل داده اند که نقاط قوتی از جمله تناسب با موضوع، چیدمان مرتب عناصر، آیکن های گویا، رنگ بندی زنده و فونت مناسب در آنها به چشم میخورد. البته اگر نگاه جزئی تری به موارد فوق داشته باشیم، دقت نظر و حسن سلیقه کافی در طراحی منوهای "تعمیرکار" نمی بینیم. حال که در محیط این بازی اندرویدی از عناصر گرافیکی محدودی استفاده شده است، انتظار میرفت در خلق رابط کاربری و ظاهر آن توجه بیشتری به جزئیات شود.

در "تعمیرکار"، شما با تصاویر از پیش آماده ای روبرو خواهید شد و تنها نقطه جذابیت محیط، افکت های صوتی و موزیک متن آن میباشد. البته سبک این بازی به گونه ای است که نیاز به افکت یا انیمیشن های تصویری خاصی ندارد اما باید توجه داشت که میتوان با ایده پردازی بیشتر راه هایی برای جلب توجه کاربران پیدا کرد.

با توجه به نکات ذکر شده، امتیاز AppReview به این بخش 3.5 از 5 است.

تعمیرکار

گیم پلی:

کاری که شما باید در "تعمیرکار" انجام دهید، یافتن خطاهای کوچک در عکس های متنوع و در سبک های مختلف میباشد. این بازی اندرویدی از سه فصل و 75 مرحله تشکیل شده است که روند پیشرفت سختی در آنها معقول بوده و میتوانید در مراحل ابتدایی، نحوه انجام بازی را فرابگیرید. حال باید دید این گیم پلی تا چه حد جذاب خواهد بود.

بیشترین امتیاز این بخش را باید به ایده بازی فوق اختصاص دهیم چراکه از لحاظ وجود عوامل تشویق کننده برای کاربر،  کمبودهای بسیاری در آن دیده میشود. عدم امتیازدهی بر حسب مواردی همچون زمان حل کردن معماها و یا تعداد خطاها تا رسیدن به پاسخ صحیح، بزرگترین نقص "تعمیرکار" به حساب می آید. این موضوع عامل هیجان و ترغیب برای کسب امتیاز بیشتر را از بین میبرد و به مین دلیل، دور از انتظار نیست که شما فقط یک بار این بازی را امتحان کنید! البته این مشکل بطور ذاتی در گیم پلی بازی وجود دارد چون هر معما تنها دارای یک جواب است و حل کردن دوباره آن لذتی نخواهد داشت.

هرچند "تعمیرکار" با چنین مشکلی مواجه میباشد اما این را هم نباید فراموش کرد که پیدا کردن خطا در تصاویر آن، کار ساده ای نبوده و به هرحال کاربر را تا مدتی درگیر خود میکند. یکی از نکات مثبتی که در این بازی لحاظ شده است، امکان کمک گرفتن برای پاسخ به پازل ها تا 10 مرتبه میباشد که بهتر بود جای خود را به راهنمایی بدهد. همچنین با هربار اشتباه شما، شمارنده ای به کار می افتد که زمان آن بیشتر از قبل میشود. بدین ترتیب، باید در پاسخگویی به معماها دقت بیشتری به خرج داد.

AppReview امتیاز 2.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

تعمیرکار

قیمت:

باید قبول کنیم که این بازی اندرویدی میتوانست با ایده پردازی بیشتر، تبدیل به یک سرگرمی جالب و همیشگی برای کاربران شود. از این رو بهتر بود "تعمیرکار" با قیمت کمتری عرضه گردد تا مخاطبان رضایت خاطر بیشتری از آن داشته باشند. با توجه به این موضوع، AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  فاطمه 5
  چه جوری دانلودش کنم ؟

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  Amir 5
  بازی قشنگی هست ارزش خریدشو داشت...

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  علی 5
  سلام من این بازی رو چند روز قبل خریدم به نظر بنده شما در مورد این بازی کم لطفی کردید و باید امتیاز را در حد بازی های رده خودش میدادید. به نظر من گیم پلی جالبی داشت خیلی ساده هست و برخی مراحل خیلی میتونه وقت آدم رو بگیره. نکته جالبی هم که داره اینه که مشکلی با تبلت های 7 یا 10 اینچی نداره چون برای دوستام هم فرستادم تا ببینیم کی زودتر به جواب میرسه. به نظرم نمره شما به این بازی پایین بود. من امتیاز 5 رو میدم چون با دوستام دور هم لذت بردیم.

  به این نظر پاسخ دهید
تعمیرکار