تلگرام شایعات مبنی بر خرید پلتفرم از سوی گوگل را انکار کرد

تلگرام شایعات مبنی بر خرید پلتفرم از سوی گوگل را انکار کرد

نمونه هایی از خریداری کمپانی های مختلف در کارنامه کاری گوگل بسیار زیادند و این کمپانی در طول سال های متمادی اقدام به خریداری مجموعه ای گسترده از مارکت های تکنولوژی مختلف که هر کدام دارای مهارت های منحصر به فرد بوده و نقش چشم گیری در آینده هر یک از سرویس های گوگل ایفا می کنند، نموده است. برخی از آنها به عنوان موجودیت های مستقل در گوگل به کار خود مشغولند و به عنوان نمونه می توان به Nest اشاره کرد که در کنار گوگل زیر سلطه آلفابت، این کمپانی تازه تاسیس به کار می پردازد، در حالی که بخش هایی مانند Songza تکنولوژی خود را در محصولاتی که گوگل ارائه می دهد به نمایش گذاشته اند. روز گذشته اخباری در وب منتشر شد که مبنی بر آن گوگل در حال انجام مذاکراتی برای خرید آینده خود است، این خرید به سرویس کوچک اما نام آشنایی به نام تلگرام ارتباط پیدا می کند که با احتمال غریب به یقین با آن آشنایی دارید، در این خبر عنوان شد که گوگل قصد دارد تا تلگرام را با مبلغ یک میلیارد دلار خریداری کند.

blog_18077_1

تلگرام یک سرویس پیام رسان گسترده است که اخیرا محبوبیت بسیار زیادی در بین کاربران یافته و امکانات در حال رشد و متعددی را به کاربران خود در پلتفرم های اندروید و آی او اس ارائه می دهد. تلگرام نیز مشابه سایر سرویس ها، ارائه دهنده امکانات و عملکردهایی است که آن را به یک انتخاب محتمل از سوی کاربران بدل ساخته است. با اتکا به سابقه گوگل در خریداری کمپانی های محبوب و استفاده از سرویس های آنها در محصولات گوگل، مذاکرات آنها با تلگرام آنچنان دور از واقعیت نیز نمی نماید، اما با استناد به بیانات سخنگوی تلگرام این اظهارات در حد یک شایعه است و هیچ مذاکره ای بین این دو کمپانی مبنی بر خریداری تلگرام به وقوع نپیوسته است.

آنچنان که از اظهارات کمپانی می توان دریافت، تلگرام هم اکنون 100 میلیون کاربر ماهانه فعال در سرتاسر جهان دارد و به طور پیوسته در حال افزودن امکانات جدید جهت جذب کاربران بیشتر می باشد. یکی از محبوب ترین قابلیت های تلگرام به حریم خصوصی آن ارتباط پیدا می کند، به طوری که این سرویس به کاربران اجازه شرکت در چت های مخفی را می دهد و محتوای این چت به طور کامل شخصی است و تنها فرستنده و گیرنده از آن اطلاع دارند. تلگرام نیز هم مانند سایر سرویس های پیام رسان بر روی توسعه ربات هایی برای سرویس پیام رسان خود جهت تقویت امکانات و ارتقای تجربه کاربری متمرکز شده است. علاوه بر رد شایعات مبنی بر مذاکرات در زمینه خریداری تلگرام، سخنگوی آنها بیان داشته که کمپانی هیچگونه برنامه ای در زمینه مذاکرات آینده نیز ندارد. تلگرام سرسختانه بر این باور است که سرویس آنها رایگان بوده و اشاره کرده که منفعت دریافتی از سرویس هیچگاه هدف اصلی آنها نخواهد گشت.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید