تماشا کنید: خواندن کتاب بدون باز کردن آن، دستاوردی جدید از محققان ام آی تی

تماشا کنید: خواندن کتاب بدون باز کردن آن، دستاوردی جدید از محققان ام آی تی

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که به خودتان گفته باشید کاش راهی بود که بدون باز کردن این کتاب می توانستم آن را بخوانم! محققان ام آی تی که به طور مستمر در حال کشف تکنولوژی های جدید هستند، این بار به دنیای کتاب ها قدم گذاشته اند، آنها نوعی دوربین ساخته اند که این رویا را به حقیقت بدل می سازد، دوربین طراحی شده از سوی آنها قادر است بدون اینکه جلد کتاب را باز کند، آن را بخواند.

البته این دوربین برای افراد تنبلی که حوصله باز کردن کتاب را ندارند، طراحی نشده است، ام آی تی آن را برای کمک به خواندن مستنداتی طراحی کرده که باز کردن آنها ممکن است حساس باشد، برای نمونه می توان به دست نوشته های روی پوست یا کتاب های بسیار قدیمی اشاره کرد که قدمت بیش از 100 سال دارند و باز کردن آنها ممکن است موجب خراب شدن یا از بین رفتن بخشی از کتاب شود.

اما نحوه عمکلرد این تکنولوژی جدید چگونه است؟ استفاده از امواج تراهرتز. مبنی بر بیانات ام آی تی "یک فاصله 20 میکرومتری بین صفحات وجود دارد و تفاوت ضریب شکست یعنی همان زاویه شکست نور که بین هوا و صفحه به وقوع می پیوندد به این معناست که مرز بین آنها، امواج تراهرتز را برای آشکارساز منعکس می کنند."

سپس یک الگوریتم مورد استفاده قرار می گیرد که کاراکترهای بین فضاها را شناسایی کند، این فرآیند محققان را از محتوایی که درون کتاب است مطلع می سازد، البته بدون اینکه کتاب باز شود. در حال حاضر این تکنولوژی تنها قادر به خواندن 9 صفحه از ورق های کتاب است و انتظار می رود که محققان با تقویت سیستم عملکرد آن را ارتقا بخشند.

 

http://www.ubergizmo.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید