تماشا کنید: چه امکاناتی در آی او اس 9.3 گنجانده شده اند؟

تماشا کنید: چه امکاناتی در آی او اس 9.3 گنجانده شده اند؟

آپدیت 9.2.1 آی او اس هنوز هم در مرحله تست خود قرار دارد، اما این امر کمپانی اپل را از فعالیت بر روی نسخه جدید خود باز نداشته و اپل اقدام به انتشار نسخه بتا از آی او اس 9.3 نموده است. این نسخه یکی از بزرگ ترین آپدیت ها برای نسخه 9 آی او اس محسوب می شود و دربرگیرنده یک امکان Night Shift جدید و ارتقای برخی از اپلیکیشن های کنونی شامل Notes ،Apple News ،Health ،CarPlay و غیره می باشد. در این مطلب یک فهرست از تغییرات و امکانات جدید در آی او اس 9.3 فهرست شده تا دید واضحی از آنچه در نسخه جدید مورد انتظار است در اختیار شما قرار گیرد.

Night Shift - Night Shift امکان جدیدی است که مقدار نور آبی رنگی را که از صفحه نمایش ساطع می شود کاهش داده و به نور زرد تبدیل می کند و در صفحات نمایش آیفون و آیپد در دسترس است. مطالعات نشان داده که قرار گرفتن در معرض نور آبی رنگ در شب هنگام موجب اختلال در ریتم شبانه روزی شده و خوابیدن را برای افراد دشوار می سازد.

blog_16147_1

تنظیمات Night Shift در بخش Display & Brightness از اپلیکیشن Settings در دسترس اند، در این بخش گزینه جدیدی به نام Blue Light Reduction وجود دارد که مبنی بر انتخاب کاربر رنگ های صفحه نمایش را گرم یا سردتر می کند. گزینه Schedule نیز به کاربران امکان انتخاب یک برنامه زمانی برای روشن شدن گزینه Night Shift از غروب تا طلوع خورشید را می دهد.

Quick Actions - در گوشی های iPhone 6s و 6s Plus چندین اکشن فوری برای تاچ سه بعدی وجود دارند که به اپلیکیشن های استوک مانند Weather ،Settings ،Compass و Health مربوط می شوند. این گزینه در اپلیکیشن Weather شما را قادر به مشاهده آب و هوای موقعیت کنونی خود و یا موقعیت های ذخیره شده در اپلیکیشن می نماید. Settings دربرگیرنده کلیدهای میانبر کاربردی جهت دسترسی به بلوتوث، وای فای، باتری و گزینه های پس زمینه می باشد.

blog_16147_2

در اپلیکیشن Health دسترسی به Medical ID و داشبورد کاربری برای کاربر امکان پذیر شده و Compass نیز دارای گزینه هایی برای باز کردن مستقیم می باشد. سایر اپلیکیشن های اپ استور و آی تونز نیز از گزینه های Quick Action بهره مند می شوند. برای اپلیکیشن های اپ استور Quick Action شامل Update All جهت آپدیت کردن کلیه اپلیکیشن ها به یکباره و از صفحه خانه و گزینه Purchased جهت باز کردن لیستی از اپلیکیشن های خریداری شده می باشد. برای استور آی تونز گزینه های جدید شامل View Downloads و Purchased می باشد.

blog_16147_3

Notes - یک گزینه جدید برای استفاده از Touch ID و یا یک رمز عبور جهت حفاظت از یادداشت ها در اپلیکیشن Notes تعبیه شده است. زمانی که این گزینه فعال باشد Notes از کاربر درخواست رمز عبور و یا اثر انگشت می کند و در صورت صحت اطلاعات یادداشتی را که حفاظت شده باز می کند. حفاظت با کمک رمز عبور برای یادداشت ها به صورت مجزا قابل فعال سازی است و در قسمت تنظیمات شاهد گزینه ای جهت مرتب سازی یادداشت ها بر اساس تاریخ آخرین ویرایش، تاریخ ایجاد و یا عنوان هستیم.

blog_16147_4

News - اپل در نسخه 9.3 اپلیکیشن News را توسعه بخشیده و این اپلیکیشن مطابقت بیشتری با علاقه مندی های هر شخص دارد. در بخش For You موضوعات پرطرفدار و پیشنهاد سردبیر نیز جای گرفته اند تا بهتر از گذشته قادر به کشف محتوا باشید. امکان جدید دیگر شامل یک ویوی لنداسکیپ برای News در آیفون، امکان باز کردن ویدئوهای اخبار و آپدیت سریع تر محتوا در زمان باز کردن اپلیکیشن می باشد.

blog_16147_5

Health - در اپلیکیشن Health در زمان مشاهده دسته بندی های مربوط به وزن، تمرینات ورزشی و خواب، Health به اپلیکیشن هایی که توسط آنها قادر به جمع آوری داده های مرتبط هستید لینک می دهد. Health در رابط جدید خود اطلاعات مربوط به Apple Watch را نیز به نمایش می گذارد، اما در حال حاضر تمامی امکانات اپلیکیشن Apple Watch در نسخه 9.3 در دسترس نمی باشند.

blog_16147_6

CarPlay - اپلیکیشن های CarPlay متعددی جهت مطابقت بیشتر با اپلیکیشن های آی او اس و نسخه 9 آپدیت شده اند. اپلیکیشن Apple Music CarPlay در حال حاضر شامل بخش های New و For You جهت یافتن موسیقی می باشد و امکان Nearby در Maps دسترسی بهتر به مکان هایی که در نزدیکی شما قرار دارند را در اختیار قرار داده و پیشنهاداتی برای پمپ بنزین ها، رستوران ها و کافی شاپ های آن منطقه به شما نمایش می دهد.

همراه با آی او اس 9.3، اپل یک فهرست از خودروهایی که در ایالت متحده و برخی از کشورهای دیگر از CarPlay پشتیبانی می کنند منتشر ساخت. فهرست اپل دربرگیرنده 100 مدل از خودروهای جدید خودروسازان مشهور می باشد.

Education - آی او اس 9.3 شامل امکانات آموزش محور شامل آیپدهای به اشتراک گذاشته شده برای دانش آموزان، یک اپلیکیشن جدید Classroom، اپلیکیشن Apple School Manager و امکانات مدیریتی Apple ID می باشد.

Apple Watch - با کمک آی او اس 9.3 و watchOS 2.2 آیفون قادر به جفت شدن با بیش از یک اپل واچ می گردد، هر دو آپدیت برای این کار ضروری اند. WatchOS 2.2 نیز همراه با نسخه 9.3 آی او اس در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفته است.

blog_16147_7

Live Photos - در گوشی iPhone 6s یک گزینه جدید برای ذخیره عکس با رزولوشن کامل از یک تصویر لایو وجود دارد. هنگام استفاده از Share Sheet انتخاب Duplicate گزینه ساخت یک Still Photo duplicate از یک Live Photo را می دهد.

blog_16147_8

Wallet/Apple Pay - در Wallet در هنگام استفاده از Apple Pay گزینه ای برای باز کردن یک اپلیکیشن که به یک رمز یا کارت اعتباری وصل شده است وجود دارد.

blog_16147_9

Siri - Siri نیز جهت پشتیبانی از زبان های Malay ،Finnish و Hebrew در نسخه 9.3 آپدیت شده است.

App Switcher - آی او اس 9.3 دربرگیرنده یک فیدبک لمسی در زمان استفاده از سوئیچر اپلیکیشن Force Touch در آیفون 6s و 6s Plus می باشد. فیدبک Peek با باز شدن اپ سوئیچر در دسترس قرار می گیرد و فیدبک Pop نیز با فشار دادن جهت باز کردن کامل قابل دسترسی خواهد بود.

 

http://www.macrumors.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید