تمایل بلک بری برای ورود به عرصه خودروهای بدون سرنشین

تمایل بلک بری برای ورود به عرصه خودروهای بدون سرنشین

خودروهای بدون سرنشین اخیرا مورد توجه قرار گرفته اند و به بیان گوگل باید راهی برای جایگزینی ماشین ها با انسان پیدا کنیم تا از آسیب های ناشی از رانندگی که در اثر خطاهای انسانی به وقوع می پیوندند کاسته شود، کمپانی های Tesla، اپل و Uber نیز به این مارکت وارد شدند، جایی که افراد دیگر هیچگونه نگرانی از بابت راندن اتومبیل در شرایط نامناسب ندارند. فعالیت در حوزه خودروهای بدون سرنشین تنها به گوگل، اپل و سایر کمپانی ها محدود نمی شود چرا که بلک بری نیز تصمیم گرفته پا در میدان رقابت بگذارد و یک خودروی بدون سرنشین کارآمد بسازد. در نمایش Consumer Electronics بلک بری اقدام به نمایش اتومبیل هایی نمود که قادر به اسکن موانع، جلوگیری از رانش خط و حتی برقراری ارتباط با سایر اتومبیل های درون جاده به منظور پیشگیری از تصادفات احتمالی می باشند.

blog_15945_1

این چنین تصمیمی از سوی بلک بری که سازنده گوشی است کمی عجیب و غیرمنتظره به نظر می رسد، از طرفی بخش تولید اسمارت فون کمپانی چندین سال است که در حال از دست دادن موقعیت خود می باشد. چنانچه کمپانی فعالیت خود در مارکت اسمارت فون ها را ادامه دهد آینده روشنی در انتظار آن نخواهد بود. در آوریل سال 2010 بلک بری یک سیستم عامل به نام QNX را برای اتومبیل ها خریداری کرد. نرم افزار برای برقراری ارتباط بلک بری با خودروها ساخته شده و از امکانات نمایشی و صوتی نیز بهره مند می باشد. در یک پست وبلاگی که توسط بلک بری نوشته شده است، کمپانی بیان داشته که پلتفرم QNX برای توسعه سیستم های دستیار راننده طراحی و ساخته شده است.

بلک بری هنوز هم در حال کار بر روی اسمارت فون های خود می باشد و امیدوار است تا آن بخش را نیز قدرت بخشد و باز هم مثل قبل از این بخش سودی عاید خود گرداند. در عین حال کمپانی کانادایی با تلاش و جدیت تمام بر روی QNX کار می کند و آن را قدرت می بخشد. بلک بری رقبایی سرسختی را پیش روی خود دارد، مخصوصا گوگل که از پیشگامان این عرصه محسوب می شود. کمپانی های گوناگون وعده داده اند که تا سال 2020 این اتومبیل های بدون سرنشین را وارد جاده ها کنند و بلک بری نیز با تکنولوژی QNX خود در این مارکت سربلند می ایستد.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید