تمایل هوآوی برای معرفی HiLink برای دستگاه های IoT

تمایل هوآوی برای معرفی HiLink برای دستگاه های IoT

هوآوی مایل است سهمی در IoT داشته باشد، این کمپانی تمایل خود جهت معرفی یک پروتکل به نام HiLink برای تمامی دستگاه های هوشمند با بهره گیری از انواع فناوری های ارتباطی را اعلام کرده است.

زمان راه اندازی این پروتکل سه ماهه دوم 2016 اعلام شده، پروتکل HiLink از Zigbee، وای فای و بلوتوث برای تسهیل در ارتباط بین دستگاه های متصل بهره می گیرد. HiLink دارای SDK جهت استفاده توسعه دهندگان خواهد بود و هوآوی مایل است کد آن را به صورت منبع باز برای یک سیستم عامل اختصاصی که کمپانی در حال ساخت آن است در اختیار قرار دهد.

طراحی سیستم عامل Huawei Lite کم حجم است و از نظر مصرف باتری نیز کارآمد می باشد، این سیستم عامل برای دستگاه هایی که دسترسی ثابتی به یک تامین کننده انرژی ندارند کاربردی است و سرعت راه اندازی آن تنها 700ms است.

blog_15384_1

مشابه با هاب SmartThings سامسونگ، هوآوی نیز بیان داشته که روتر HiLink آنها قادر به فهم درخواست های دریافتی و نوشتن دستورات برای یک دستگاه مرتبط است. یک شبکه وای فای تمامی روترها را به یکدیگر متصل می کند و اپلیکیشنی منفرد برای کنترل همگی آنها در دسترس خواهد بود.

به بیان Jerry Liu بنیان گذار و مدیرعامل Broadlink: با استفاده از پلتفرم آنها، یک محصول سنتی تنها در دو روز قابیلت تبدیل به یک پلتفرم هوشمندانه را خواهد داشت. همزمان با در دست گرفتن قدرت از سوی هوآوی ما قادر به افزایش سهام مارکت خود نیز خواهیم بود، تمایل ما اتصال HiLink و سیستم عامل LITE است و به بیش از 150 سازمان دسترسی داریم که تمامی آنها برای HiLink روی کار خواهند آمد.

او در ادامه اظهار داشت: "Broadlink یک رقیب در عرصه ارتباطات است، اما قصد ما پیکار در این عرصه نیست، ما تمایل داریم این اکوسیستم را ارتقا بخشیم، HiLink سیستمی برای کنار هم قرار دادن غول های مصرف کننده خواهد بود".

پس از راه اندازی سیستم، هوآوی اقدام به راه اندازی یک چیپ ست به همراه مجوزهایی برای دستگاه های سازگارخواهد نمود که با خواندن HiLink Inside، دستگاه های سازگار را به نمایش در خواهند آورد. زمان راه اندازی نخستین دستگاه ها سه ماهه سوم 2016 است، در حالی که هوآوی مایل است محصولات امنیتی و روشنایی هوشمند را در سه ماهه چهارم 2016 رونمایی کند. یکی از شرکای مقدماتی پروژه به نام Haier از تخصص و مهارت خود جهت ساخت محصولاتی مانند Magic Mirror که قادر به کنترل وزن و سلامت شماست استفاده می کند.

Lily Li مدیر عمومی در بخش تکنولوژی خانه هوشمند بیان کرده: "خرید دستگاه های Haier از سوی هر کسی به وقوع نخواهد پیوست، لذا همکاری با شرکایی مانند هوآوی به منظور ساخت یک مارکت و پلتفرم خانه هوشمند و موفقیت در ساخت یک اکوسیستم کراس-دیوایس و کراس-پلتفرم به ایجاد انجمن و ارتقای مارکت ما خواهد انجامید".

 

http://www.developer-tech.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید