توسعه بازی: مدیریت قوانین بازی

توسعه بازی: مدیریت قوانین بازی

قوانین حاکم در صنعت بازی سازی همواره در حال تغییر می باشند و در مارکتی که به شدت رقابتی شده، بازی سازان نیازمند این هستند که نه تنها از بابت ارضای نیازمندی ها و خواسته های کاربران اطمینان حاصل کنند، بلکه امنیت محصولات خود را نیز تامین نمایند. کاربران داده های حساسی را به اشتراک می گذارند که از آن جمله می توان به اطلاعات شخصی و جزئیات مربوط به کارت اعتباری اشاره کرد که همگی در خطر سو استفاده قرار دارند.

این موارد تنها نمونه هایی از نگرانی های مشتریان در زمینه مسائل امنیتی می باشند. مبنی بر آخرین نظرسنجی های صورت گرفته، گروه انبوهی از بازیکنان از بازی سازان انتظار دارند تا از داده های آنها محافظت کرده و امنیت سایبری آنها را ارتقا بخشند، کمتر از 40 درصد بازیکنان بیان داشته اند که رویکردهای کنونی مورد استفاده از سوی بازی سازان مورد پذیرش آنهاست و با این ترفندها احساس راحتی می کنند. مشتریان باید ضمانتی برای امنیت اطلاعات شخصی و بانکی در دست داشته باشند.

دست و پنجه نرم کردن با تهدیدهای اعمال شده از سوی هکرها تنها بخشی از قضیه است، اما یکی از چالش برانگیزترین معضلات سایبری که پیش روی سازمان ها قرار دارد، تهدیدهای داخلی و روش های مقابله با آنها می باشد. در برخی از شرایط این خود توسعه دهندگان بازی هستند که مشکلاتی را برای کمپانی های بازی سازی بوجود می آورند، میلیون ها کاربر اطلاعات گوناگونی را به اشتراک می گذارند و وارد کردن کدی از سوی یک توسعه دهنده موجب سواستفاده داخلی و مشکلات امنیتی می گردد.

blog_18019_1

با وجود این نوع چالش ها، کمپانی های بازی سازی چگونه می توانند از بابت ارائه یک بستر امن که همه چیز به طور کامل در آن شفاف سازی شده اطمینان حاصل نمایند؟ در برخی مواقع، شرایط می طلبد که توسعه به افراد دیگری برون سپاری شده و دسترسی به هاست های تولیدی در اختیار قرار داده شود و یا متخصص فنی یا توسعه دهنده از راه دور به سرورهای تولیدی دسترسی پیدا کند، این امر به نوبه خود عواقبی را در پی دارد که ممکن است به ضرر بازی تمام شود، بازی سازان مایل به مداخله در تجربه بازی کننده نیستند، اما تامین امنیت در اینجا مهم ترین اولویت می باشد.

مدیریت کاربران مجاز

مسئولیت های متعددی بر دوش بازی سازان نهاده شده و کمپانی های بازی سازی باید از روش ها و فرآیندهایی بهره بگیرند تا از بابت قابلیت بررسی و ردیابی تمامی فعالیت های صورت گرفته اطمینان حاصل نمایند. به عنوان معادلی برای مدیر سیستم، این افراد نیز قابل اعتمادند. رفع مشکلات و یا ارائه پشتیبانی به مجوزهایی نیازمند است و این امر ریسک های امنیتی را ناشی می شود. چالش های متعددی پیش روی کمپانی های بازی سازی قرار گرفته که نه تنها به تضمین امنیت بازی ها در طول فرآیند توسعه محصول ارتباط پیدا می کند، بلکه به قابلیت ردیابی هرگونه راه حل برای مشکلات باز می گردد که امکان سو استفاده از آن وجود نداشته باشد.

پلتفرم های بازی آنلاین مسئولیت گزارش تمامی تراکنش های مشکوک و نگهداری سوابق کافی از پرداخت های ورودی و خروجی را بر عهده دارند، از این رو لازم است تا کمپانی ها بازیکنان را از بابت نحوه تامین امنیت وجوه تبادل شده مطلع گردانند. با احتمال ریسک دستکاری در بازی ها جهت سرقت داده های مالی یا شخصی، میلیون ها تراکنش صورت گرفته سازمان ها را در معرض خطرات امنیتی قرار می دهند و حفاظت از داده ها را حیاتی می گرداند.

سوابق فعالیت ها

کمپانی های بازی سازی چگونه می توانند از بابت امنیت و یکپارچگی بازی ها در طول فرآیند تولید و تصحیحات آینده اطمینان حاصل کنند؟ بهترین رویکرد تهیه لوگ از فعالیت ها و عملیات صورت گرفته می باشد، لازم است تا اقدام به ذخیره سوابق فعالیت ها نمایید. این اطلاعات باید دارای زمان ثبت شده بوده و مستقل از کاربران و سایر دستگاه ها باشند، چیزی مشابه جعبه سیاه هواپیماها.

درحالی که سیستم های مدیریت لوگ اطلاعاتی را در اختیار قرار می دهند، اما باز هم از چندان قدرتی برخوردار نبوده و در برخی شرایط قادر به ثبت عملیات انجام شده از سوی کاربران مجاز نمی باشند. این شکاف با کمک راه حل های Privileged User Monitoring پر می شود و PUM به ارائه اطلاعات جزئی و سوابق قابل ردیابی می پردازد.

با این وجود، پیاده سازی این سیستم ها تداخلی با کارها و فعالیت های روزانه ندارد، راه حل های PUM پیشرفته ارائه دهنده راه حلی برای سوابق رمزگذاری شده، همراه با امضای دیجیتال و با زمان ثبت شده می باشند که هم مورد علاقه توسعه دهنده و هم کمپانی بازی سازی می باشد و به عنوان شاهدی انکارناپذیر برای فعالیت های صورت گرفته از سوی سیستم های مدیریت از راه دور عمل می کند.

جلوگیری از سو استفاده از مجوزی که به توسعه دهندگان اعطا شده برای یکپارچکی، امنیت و شهرت بازی آنلاین حیاتی است. امروزه نیازمندی های سختگیرانه تری در زمینه سیستم های پرداخت وجود دارد و کمپانی های بازی سازی ملزم اند تا از بابت امنیت کامل تمامی تراکنش های صورت گرفته اطمینان حاصل کرده و از داده های کاربر محافظت نمایند.

 

http://www.developer-tech.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید